Güngören’de doğalgaz patlaması: 1 yaralı
İSTANBUL (İHA) – Güngören’de 5 katlı binanın ikinci katındaki dairede meydana gelen doğalgaz patlamasında bir kişi yaralandı. Patlama sırasında çocukların aynı bina içerisinde başka bir akrabalarının evinde bulunması olası bir faciayı önlerken, ortalık adeta savaş alanına döndü.

17 Ocak 2020 - 06:00:04

Çıktı Al

Yorum (0)

İSTANBUL (İHA) – Güngören’de 5 katlı binanın ikinci katındaki dairede meydana gelen doğalgaz patlamasında bir kişi yaralandı. Patlama sırasında çocukların aynı bina içerisinde başka bir akrabalarının evinde bulunması olası bir faciayı önlerken, ortalık adeta savaş alanına döndü.
Olay, saat 3.30 sıralarında Güngören Merkez Mahallesi Abdi İpekçi Caddesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 5 katlı binanın ikinci katındaki dairede henüz belirlenemeyen bir nedenle doğalgaz patlaması meydana geldi. Patlamada evde bulunan bir kişi yaralanırken, çevredeki vatandaşlar patlamanın sesiyle korku içinde uyanarak kendilerini dışarıya attı.

Binanın çevresindeki işyerleri zarar gördü, ortalık savaş alanına döndü
Patlamanın şiddetiyle evin duvar ve pencereleri caddeye düşerken adeta ortalık savaş alanına döndü. Patlama sonucu evden düşen parçalar binanın çevresinde bulunan işyerlerine ve bazı binalarda hasar verdi. İhbar üzerine olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri caddeye güvenlik şeridi çekerek çevredeki vatandaşları uzaklaştırırken, itfaiye ekipleri ise dairede kontrol yaptı. Patlama nedeniyle cadde çift yönlü trafiğe kapatıldı.

Çocukların evde olmaması faciayı önledi
İtfaiye ekiplerinin yaptığı incelemenin sonucunda, evde yaralanan bir kişi sağlık ekipleri tarafından ambulansa alınarak ilk müdahalesi yapıldı. Ekiplerin yaptıkları müdahalenin ardından yaralı şahıs, hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Patlama sırasında çocukların, aynı binanın içerisindeki başka bir akrabalarının evinde bulunması olası bir faciayı önledi.

Dairenin bulunduğu bölge harabeye döndü

Patlamanın şiddetiyle, dairenin yola bakan duvarı ve balkonunda caddeye doğru çöktü. Patlama sonrasında daire adeta harabeye döndü. İtfaiye ekiplerinin çalışmalarının ardından polis ekipleri patlamanın neden yaşandığına ilişkin incelemelerde bulundu. Patlamayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

“Büyük bir gürültü geldi, uyandım bina sallandı”

Patlamanın şiddetiyle uyandığını söyleyerek olayı anlatan Osman Dal, “Yatıyordum, büyük bir gürültü geldi, bina sallandı. Merak ettim, geldik çığlıklar geliyordu. Doğal gaz patlaması olduğunu söylüyorlar” dedi. Olay sonrasında sokağa çıkan başka bir vatandaş ise, “Bizim arkadaşın binası, ben uyuyordum evde sese uyandım. Bir araba vurdu zannettim. Dairenin sahibi yaralı, hastaneye kaldırmışlar” diye konuştu.

Binada sarsıntı meydana geldiğini anlatan bina sakini Gökhan Tuncer, "Binada sağlam bir sarsıntı oldu. daha sonra bu heyecanla bu korkuyla aşağıya attık kendimizi. İnsanları sakinleştirdik. Daha sonra birinci katta bir çocuk vardı, bir hasar almadı kendisi, sıkıntı olmadı. Bir yaralı vardı, o da yüzünde bir yara parçalanma vardı, patlamanın şiddetiyle. Dairenin içinde bir kişi vardı" şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: ASAYİŞ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Depresyon kişiyi yalnızlaştıran, sosyal uyumunu bozan bir süreç
Psikolog Gülcem Yıldırım, “Depresyon süreçte kişiyi yalnızlaştıran, sosyal uyumunu bozan, uzun sürmesi halinde intihar düşüncelerini de içinde barındıran sancılı bir süreçtir” dedi.
12.06.2019
KOBİ ve işletmelere yeni haber
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın geçtiğimiz ay açıkladığı İVME paketinden sonra, KOBİ’ler ve KOBİ dışı tüm işletmeler için büyük bir haber daha geldi. Hazine ve Maliye Bakanlığının garantisi ve 12 bankanın katılımı ile 25 milyar TL’lik dev destek devreye alınıyor.
12.06.2019
Bilim dünyasını buluşturan konferans
Bu yıl Uşak Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi öncülüğünde gerçekleştirilen 6. Teorik ve Uygulamalı Matematik Konferansı başladı. Yabancı ve yerli matematikçilerin buluştuğu konferans 4 gün boyunca devam edecek. Konferansta bilim dünyası adına heyecan verici sunumlar yapılacak.
12.06.2019
Bayraktutar:
Eğitim-İş Sendikasının, Milli Eğitim Bakanlığının düzenlediği ve bir protokol çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yürütülen 4-6 yaş grubu çocuklar için Kur’an Kursu eğitim programının yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’a dava açmasına tepki gösteren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, “Bunu da laik, bilimsel, demokratik ve kamusal eğitim mücadelesi olarak pazarlamaya çalışıyorlar. Mezkur sendika taşıdığı 28 Şubat artığı zihniyetle gerçekleri saptırmakta, hakikati çarpıtmakta, kamuoyunu yanıltmaktadır” dedi.
12.06.2019
Mehmet Ayvalıtaş davasında savcı sanıkların beraatini istedi
Gezi Parkı eylemleri sırasında bir aracın çarpması sonucu Mehmet Ayvalıtaş’ın hayatını kaybetmesine ilişkin görülen davada mütalaasını açıklayan savcı, sanıkların mahkumiyetine yeterli delil elde edilemediğinden ayrı ayrı beraatlerini istedi. Dosyaya ulaşan 4. bilirkişi raporunda da olayın meydana gelmesinde sanıkların kusursuz olduğu, Mehmet Ayvalıtaş’ın kusurlu olduğu belirtildi.
12.06.2019
Dışişleri Bakanlığı:
Dışişleri Bakanlığı, İslam karşıtlığı ve yabancı düşmanlığının her geçen gün daha da endişe verici boyutlara ulaştığına, derhal çözüm bulunması gereken bir mesele haline geldiğine dikkat çekti.
12.06.2019
ETİMESGUT’A DOĞUMHANE HİZMETİ
İSTANBUL’DA EĞİTİM AMAÇLI KURULAN SAHRA HASTANESİ GERÇEK HASTANEYİ ARATMIYOR
TRANS YAĞLAR, HER YIL YARIM MİLYON KİŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU
“MİGREN DENGENİZİ BOZABİLİR”
ANNE OTELİ İLE EV KONFORUNDA DOĞUM
UZMANLARDAN KOL VE BACAKLARDA ATAR DAMAR HASTALIKLARI HAKKINDA UYARI
ÖĞRENCİLER, GÖNÜLLÜ SAĞLIK ELÇİSİ OLUYOR
KOLDA AĞRI VE ELDE UYUŞMAYA DİKKAT
"DEPREMLER RUH SAĞLIĞINI DA DERİNDEN SARSIYOR"
"BİTKİ ÇAYLARI YUMURTALIK KANSERİ RİSKİNİ AZALTIR"
BAĞIRSAK MİKROBİYOTASI POPÜLER ARAŞTIRMA KONULARI ARASINDA
TÜRKİYE’NİN KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANLARI ANKARA’DA BULUŞTU

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR