5 yıllık çalışma sonucu oluşturuldu: ColorPro
Video editörleri, fotoğrafçılar ve tasarımcılar için 5 yıllık çalışma sonucu geliştirdiği profesyonel ekran çözümü ColorPro, maksimum seviyede ‘hassasiyet ve kesinlik’ sunuyor.

18 Ocak 2020 - 10:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Video editörleri, fotoğrafçılar ve tasarımcılar için 5 yıllık çalışma sonucu geliştirdiği profesyonel ekran çözümü ColorPro, maksimum seviyede ‘hassasiyet ve kesinlik’ sunuyor.

ABD’li görüntü teknolojileri devi ViewSonic video editörleri, fotoğrafçılar ve tasarımcılar için geliştirdiği profesyonel ekran çözümü ColorPro‘yu tanıttı. Profesyonellerin monitörü ColorPro’yu anlatan ViewSonic Türkiye, Orta ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü Hasan Koçyiğit, “ViewSonic 33 yıl önce profesyonellere ulaşılabilir görüntü çözümleri üretmek için yola çıktı. ColorPro bizim ilk ürünümüz ve amiral gemimiz, bugün gördüğünüz teknolojiye 5 yıllık bir Ar-Ge çalışmasıyla ulaştık” ifadelerini kullandı.

"Görsel sanatlarda geniş renk uzayı artık yeterli değil"
Ürün hakkında bilgi veren şirketin Orta ve Doğu Avrupa Ürün Geliştirme Müdürü Burak Aydın ise, “Görsel sanatlarla uğraşanların temel sorunlarından birinin de ürettikleri içeriklerin neden kötü göründüğü, doğru renkleri yansıtmayan renklerle üretilen içerikler günün sonunda yanlış renklerle tüketicinin beğenisine sunuluyor. Bizim ColorPro, VP serisi monitörleriyle hedeflediğimiz mükemmel içerik için görsel sanatçıların tüm beklentilerini karşılamak. Biliyoruz ki renkler kreatifliği destekliyor ve görsel sanatların doğuş hikâyesi renklerle başlıyor. Görsel sanatlarda geniş renk uzayı artık yeterli değil, ‘hassasiyet ve kesinlik’ anahtar kelimeler. Renklerin binlerce farklı tonu var. Ben ‘C’ rengini görmek isterken, monitörümün doğru rengi gösterip, göstermediğini nasıl anlayabilirim? İşte burada VP serisi monitörler devreye giriyor. VP2785-4K monitörümüz Adobe RGB renk uzayını yüzde 100 ekrana taşıyabiliyor. Diğer tüm VP serisi monitörlerimiz de sRGB renk uzayını yüzde 100 hassasiyetle sanatçıların dikkatine sunuyor. Ayrıca iş akış süreçlerini mükemmeleştirmek için ColorPro, VP serisi monitörler dik ve yatay kullanımı sağlayan oto-pivot özelliğini taşıyor. 4 kenar çerçevesiz tasarıma sahip VP68 serisi monitörler tasarımcılara sınırsız alan imkanı sağlıyor” şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Çekmeköy’deki doğa ve yaşam kompleksi, 7’den 70’e tüm halka hitap ediyor
İstanbul Çekmeköy’de 200 dönüm alanda konumlandırılan Park Of İstanbul Doğa ve Yaşam Kompleksi geçtiğimiz Nisan ayında Kapılarını açtı.
27.07.2019
Geleceğin drone pilotları Eyüpsultan’da yetişiyor
Eyüpsultan Belediyesi günümüz teknolojisini ilçede yaşayan gençlerle ve çocuklarla buluşturuyor. Gençler ve çocuklar, yeni teknolojilerle ilgili aldıkları eğitimler sayesinde geleceğe daha bir umutla bakıyorlar.
27.07.2019
(Özel)-Fatih’te tramvay ile motosikletli kurye çarpıştı: 1 yaralı
İstanbul Fatih’te tramvay yoluna giren motosikletli kurye ile tramvay çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle yaralanan motosikletli kurye tedavi görmek üzere hastaneye kaldırıldı.
27.07.2019
Sürücüsüz araç test parkuru kullanıma açıldı
Otomotiv teknolojileri alanında Türkiye’nin yetkinliklerini artıracak önemli bir işbirliğine imza atıldı. İşbirliği kapsamında Gebze’de yer alan TOSB yerleşkesinde “Sürücüsüz Araç Test Parkuru” devreye alındı. Otonom araçlara yönelik çalışmaların gerçekleştirileceği test parkuru, başta İTÜ OTAM ve işletmesini üstlendiği İTÜ MEAM olmak üzere, sürücüsüz araçlar alanında çalışma yapan herkese ve her oluşuma açık olacak.
27.07.2019
Çaykara’da restoran alev alev yandı
Trabzon’un Çaykara ilçesinde karayolu kenarında hizmet veren bir restoran çıkan yangında kullanılamaz hale geldi.
27.07.2019
Yerli üretim logolu etiketlere ilişkin düzenleme
Yerli üretim logosu bulunan etiketlerde ve fiyat listelerinde ayrıca üretim yerinin belirtilmesine ilişkin gereklilik tebliğden çıkarıldı.
27.07.2019
ETİMESGUT’A DOĞUMHANE HİZMETİ
İSTANBUL’DA EĞİTİM AMAÇLI KURULAN SAHRA HASTANESİ GERÇEK HASTANEYİ ARATMIYOR
TRANS YAĞLAR, HER YIL YARIM MİLYON KİŞİNİN ÖLÜMÜNDEN SORUMLU
“MİGREN DENGENİZİ BOZABİLİR”
ANNE OTELİ İLE EV KONFORUNDA DOĞUM
UZMANLARDAN KOL VE BACAKLARDA ATAR DAMAR HASTALIKLARI HAKKINDA UYARI
ÖĞRENCİLER, GÖNÜLLÜ SAĞLIK ELÇİSİ OLUYOR
KOLDA AĞRI VE ELDE UYUŞMAYA DİKKAT
"DEPREMLER RUH SAĞLIĞINI DA DERİNDEN SARSIYOR"
"BİTKİ ÇAYLARI YUMURTALIK KANSERİ RİSKİNİ AZALTIR"
BAĞIRSAK MİKROBİYOTASI POPÜLER ARAŞTIRMA KONULARI ARASINDA
TÜRKİYE’NİN KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM UZMANLARI ANKARA’DA BULUŞTU

EN ÇOK OKUNANLAR