TEKDER ABD Temsilciliğine Murat Şentürk atandı
Teknikerler ve Yüksek Teknikerler Derneğinin (TEKDER) Almanya’nın ardından ikinci yurt dışı teşkilatı olarak, ABD’de de Temsilcilik açma çalışmaları tamamlandı. ABD Temsilciliğine atanan Murat Şentürk mazbatasını Genel Başkan Murat Çatalçam’dan teslim aldı. Murat Şentürk’e ABD Temsilciliği mazbatasını veren Genel Başkan Murat Çatalçam, “Bu yıl 40 il ve 7 ülkede temsil edilmeyi hedefliyoruz” dedi

01 Subat 2020 - 12:00:14

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Teknikerler ve Yüksek Teknikerler Derneğinin (TEKDER) Almanya’nın ardından ikinci yurt dışı teşkilatı olarak, ABD’de de Temsilcilik açma çalışmaları tamamlandı. ABD Temsilciliğine atanan Murat Şentürk mazbatasını Genel Başkan Murat Çatalçam’dan teslim aldı. Murat Şentürk’e ABD Temsilciliği mazbatasını veren Genel Başkan Murat Çatalçam, “Bu yıl 40 il ve 7 ülkede temsil edilmeyi hedefliyoruz” dedi
Derneğin faaliyetleri ve teşkilatlanma çalışmaları hakkında bilgi veren Genel Başkan Murat Çatalçam, “TEKDER’dimiz Türkiye” şiarı ile 2020 yılına hızlı bir giriş yaparak, yurt içi ve yurt dışında teşkilatlanma çalışmalarına ivme kazandırdıklarını söyledi.
Son bir yıl içerisinde şube-temsilcilik sayısını 9’dan 34’e çıkarmayı başardıklarını anlatan Çatalçam şöyle devam etti:
“Hem yurt içinde hem de yurt dışında teşkilatlanma çalışmalarımızı artan bir ivmeyle ve hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Yurt içinde şube-temsilcilik sayısını 9’dan 34’e çıkardık. Yurt dışında ilk olarak Almanya temsilcimizi atadık. Şimdi ise ABD TEKDER Temsilcimiz olarak Murat Şentürk kardeşimizi yetkilendirerek mazbatasını teslim ettik. Hayırlı olmasını diliyorum. Böyle bir görevi üstlendikleri için Murat Şentürk kardeşim ile tüm başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Kısa bir süre sonra da İngiltere ve İsviçre’de temsilcilik atamalarını gerçekleştirmiş olacağız. Halen 29 ilde toplam 34 şube-temsilciliğimiz bulunmaktadır. 2020 yılı içinde temsil edildiğimiz 40 il sayımızı 40’a, ülke sayısını da 7’ye çıkarmayı hedefliyoruz.”

"TEKDER’le ülkemiz kalkınacak, üyelerimiz kazanacak”
Üyelere yönelik AB projeleri, istihdamın artırılması ve kanun değişiklikleriyle ilgili siyasi partiler, bakanlıklar ve Cumhurbaşkanlığı nezdinde çalışmalar yaptıklarının ve emin adımlarla ilerlediklerinin altını çizen Çatalçam, konuşmasını şöyle tamamladı:
“TEKDER’in tek derdi Türkiye’dir. Ülke sevdasını her şeyin üstünde tutan bir STK’dır. Meslek Yüksekokulu Mezunları, Teknikerler, Yüksek Teknikerler ve Teknik Öğretmenlerimizin haklı taleplerini 61 yıldır gündeme getiren ve kazanıma dönüştüren de TEKDER’dir. Bu nedenledir ki; Tüm Meslek Yüksekokulu Mezunları, Teknikerler, Yüksek Teknikerler ve Teknik Öğretmenlerimizi TEKDER çatısı altında toplanmaya davet ediyorum. TEKDER’le ülkemiz kalkınacak, üyelerimiz kazanacaktır."
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
’’Konut satışlarındaki artış Aralık’ta da sürecek
Konut satışları Kasım ayında yıllık bazda yüzde 54,4 arttı. Sektör, bu artışın Aralık ayında da sürmesini bekliyor.
17.12.2019
Başkan Akgün, Gürbüz Çapan’ın acısını paylaştı
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, eşini kaybeden Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan’ı acı gününde yalnız bırakmadı.
17.12.2019
İBB Ulaşım Kongresi’nde taksici ve UBER sürücüleri arasında gerginlik
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından düzenlenen “Sürdürülebilir Ulaşım Kongresi”nde taksiciler ile UBER sürücüleri arasından gerginlikler yaşandı. IBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir’in arada kaldığı arbedede taraflar zor sakinleştirildi.
17.12.2019
Vestel’e ’Dünya Lideri Nişanı’
Dünya genelinde kurumsal sosyal sorumluluk ve çevresel sürdürülebilirlik çalışmalarını değerlendiren The Green Organisation, engelli hayvanları hayata bağlayan yürüteç projesi nedeniyle Vestel’e ’Dünya Lideri Nişanı’ verdi.
17.12.2019
Üsküdar’da kiliseye benzetilen camide sabit oturaklar kaldırıldı
Üsküdar’da yaşlı cemaatin sabit oturaklara oturarak namaz kıldığı fotoğrafların paylaşılmasıyla kiliseye benzetilen camide tartışılan manzara son buldu. Sabit oturaklar kaldırılırken, yaşlı cemaat yere oturarak namazını kıldı.
17.12.2019
Ankara güne sisle uyandı
Ankara’yı sabah saatlerinde etkisi altına alan yoğun sis, şehre hakim tepelerde kartpostallık görüntüler ortaya çıkardı.
17.12.2019
DR. SUAT GÜNSEL GİRNE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ’NDEN DE ÜCRETSİZ ACİL SERVİS HİZMETİ
KÖY TEDBİR AMAÇLI KENDİ KARANTİNASINI UYGULUYOR
ENGELSİZ 112 UYGULAMASI BAŞLADI
BAKANLIK SAĞLIK ÇALIŞANLARININ MAAŞINDAN KESİNTİ YAPILACAĞI İDDİALARINI YALANLADI
SABRİ ÜLKER VAKFI, COVID-19 HAKKINDA EN ÇOK MERAK EDİLEN KONULARA BİLİMSEL AÇIKLIK GETİRDİ
DİZ EKLEMİNDEN GELEN SESE DİKKAT
HASTANELERDE KAĞIT REÇETE KULLANIMI ASGARİ DÜZEYE ÇEKİLDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI, BULAŞ RİSKİNİN ÖNLENMESİ AMACIYLA DOKTORLAR TARAFINDAN KAĞIT REÇETELERİN ASGARİ DÜZEYDE KULLANILMASININ TAVSİYE EDİLDİĞİNİ AÇIKLADI.
KORONA VİRÜSLE EGZERSİZLE BAŞA ÇIKMANIN YOLLARI
TÜRK OFTALMOLOJİ DERNEĞİ: HER KIRMIZI GÖZ, KORONAVİRÜS GÖSTERGESİ DEĞİLDİR
BAKAN KOCA: "(MHRS SİSTEMİ) ÇALIŞANLARIMIZIN YÜZDE 90’SINI EVDEN SİSTEME KATILIYOR.”
BAKAN KOCA: "(ÇİN’DEN GELEN İLAÇ) BU İLACIN YOĞUN BAKIM HASTALARININ ÇOĞUNA KULLANDIK. BİLİM KURULU BU İLACIN ETKİNLİĞİ İLE İLGİLİ BİR ANALİZ YAPIYOR. BU ANALİZ VE UYGULAMA ŞEKLİNİN NASIL YAPILACAĞI ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLER NETLEŞMİŞ OLUR.”

EN ÇOK OKUNANLAR