JSGA Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak
Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü'ne 2019- 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Döneminde  başvuru şartları ile özellikleri aşağıda belirtilen tezli yüksek lisans programlarına öğrenci alımı yapılacaktır.

09 Haziran 2019 - 16:05:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü'ne 2019- 2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Güz Döneminde  başvuru şartları ile özellikleri aşağıda belirtilen tezli yüksek lisans programlarına öğrenci alımı yapılacaktır. Başvurular, 20 Mayıs–13 Haziran 2019 (dahil) tarihleri arasında Güvenlik Bilimleri Enstitüsü elektronik posta adresine yapılacaktır. E-Posta Adresi: guvben@jandarma.gov.tr

Başvuru Şekli

Yüksek lisans programına e-posta yolu ile başvuru yapılacak olup adaylardan başvuru ücreti alınmayacaktır. Başvuruları kabul edilen adaylar, faaliyet takviminde belirtildiği şekilde öncelikle değerlendirme sınavına alınacaktır. Değerlendirme sınavı sonucu kontenjana giren başarılı adaylar kesin kayıt yaptırmaya hak kazanacaktır.

2019-2020 Yılı Güz Dönemi Lisansüstü Eğitimleri Başvuru Şartları

  1. Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara iltisaklı veya irtibatlı olmamak,
  2. Cezaları ertelenmiş, seçenek yaptırımlardan birine çevrilmiş, genel ya da özel af kanunları kapsamına girmiş veya haklarında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa dahi; devletin güvenliğine karşı işlenen suçlar, halkı askerlikten soğutmak, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama ile T.C. Anayasasının 76’ncı maddesinde tanımlanan suçlardan birisinden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak,
  3. Her ne sebeple olursa olsun herhangi bir devlet kurumundan veya herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans veya lisansüstü programından çıkarılmamış olmak,
  4.  Yapılacak arşiv araştırması ve/veya güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,
  5.  Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak (Asker kaçağı, bakaya, saklı vb. durumda bulunmamak),
  6. Lisans derecesine sahip olmak (Kesin kayıt tarihi öncesi mezun olacak durumda olan adayların başvuruları kabul edilecektir),
  7. Lisans not ortalaması 4 tam not üzerinden asgari 2,5 veya 100 tam not üzerinden 65 olma (Kesin kayıt öncesi mezun olacak adaylardan değerlendirme sınavı tarihine kadar mezuniyet notunu ibraz edemeyenler için lisans not ortalaması 2,5 alınacaktır), (4’lük sistemden 100’lük sisteme dönüşümü farklı uygulayan üniversitelerden mezun olan yüksek lisans öğrenci adayları, kendi üniversitelerinin ilgili birimlerden onaylı dönüşüm tablosunu getirmesi gerekmektedir. Getirmedikleri taktirde Yükseköğretim Kurulu’nun uygulamaları dikkate alınacaktır.)
  8. Başvuru tarihi itibariyla son 5 yıl içerisinde alınmış olmak kaydıyla ALES’ten çizelgede belirtilen puanı veya muadilini almış olmak,
  9. Çizelgede belirtilen yabancı dil (İngilizce) sınavı puanlarından birini almış olmak (Belgelemek kaydıyla ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosunda belirtilen uluslararası bir yabancı dil sınavından alınan muadil bir puan da kabul edilecektir. Ayrıca sınav sonuc belgesi üzerinde geçerlilik süresi belirtilmiş sınavlar için geçerlilik süresi dikkate alınır.)
  10. YÖK Başkanlığı 20.06.2016 tarihli ve 29690 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan, Lisansüstü Eğitim Öğretim Yönetmeliğinin 35.Maddesinin 6. Fıkrasındaki “Tezsiz yüksek lisans programları hariç aynı anda birden fazla lisansüstü programa kayıt yaptırılamaz ve devam edilemez.” hükmü kesin kayıt esnasında dikkate alınacaktır.

Başvuru Yapan Adaylardan İstenen Belgeler

Adayların aşağıda örneği sunulan “Başvuru Formu”nu eksiksiz doldurup “PDF formatına çevirerek” faaliyet takviminde belirtilen süre içerisinde guvben@jandarma.gov.tr adresine göndermesi yeterlidir. Başvuru formunun fotoğraflı ve ıslak imzalı sureti Değerlendirme Sınavı aşamasında adaylardan istenecektir. Adaylar her program için ayrı başvuru formu doldurmak suretiyle birden fazla programa başvurabileceklerdir.

Başvuru Formu: http://www.jsga.edu.tr/images/haber/9267667_Ba%C5%9Fvuru%20Formu%202019-2020%20G%C3%BCz%20D%C3%B6nemi.pdf

Değerlendirme Sınavı Esnasında İstenen Belgeler

Değerlendirme sınavına hak kazanan adaylar, aşağıda listelenen belgeleri değerlendirme sınavı için geldiklerinde belirtilen sırayla kapaklı plastik dosya içinde ve ayrıca sayısal ortamda CD içerisinde “PDF formatında ” kaydedilmiş/taranmış hali ile Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Öğrenci İşleri Şube Müdürlüğüne teslim edeceklerdir. Birden fazla programa başvurulması halinde her program için ayrı dosya hazırlanacaktır.

Değerlendirme Sınavları

Başvuru esnasında istenen evrakları eksiksiz teslim eden ve belirtilen şartları taşıyan adaylara değerlendirme komisyonunca değerlendirme sınavı ve mülakat yapılacaktır. Sınavda liyakat, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu ile konulara ilişkin bilgi düzeyleri, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme ve muhakeme yeteneği konuları değerlendirilecektir.

Değerlendirme sınavına katılacak adayların listesi, sınav tarih ve saati www.jsga.edu.tr web adresi üzerinden duyurulacaktır. Değerlendirme sınavına katılacak adaylar belirtilen tarih, saat ve yerde hazır bulunacaklardır. Değerlendirme sınavına katılmayanlar ve usulüne uygun başvuru yapmayanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başarı Puanının Hesaplanması

Öğrenci kabulüne ilişkin değerlendirmede; yukarıda belirtilen oranlar dikkate alınarak belirlenen başarı puanına göre toplamda en az 60 puan alan adaylar, en yüksek puandan başlayarak sıralanacaktır. Adayların sıralamaya alınabilmesi için değerlendirme sınavından en az 50 puan almaları gerekmektedir.

Sonuçların Açıklanması

Değerlendirme süreci sonunda belirlenen başarı sıralamasına göre lisansüstü programa kayıt hakkını kazanan adayların listesi Enstitü tarafından JSGA örün sayfasında açıklanacaktır. Adaylara ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

Kesin Kayıt İşlemleri

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi kesin kayıt işlemleri asil adaylar için 16-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında, yedek adayların çağrılmaları durumunda kayıt işlemleri 22-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan adaylar, aşağıda yazılı belgeler ile akademik takvimde belirtilen süre içerisinde Güvenlik Bilimleri Enstitü Müdürlüğüne şahsen başvuracaklardır.

EDİTÖR: Efe SÖKMEN

KAYNAK: jsga.edu.tr


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
2019 MSÜ Tercih Sonuçları Açıklandı
Dün açıklanması beklenen MSÜ 2019 tercih sonuçları bugün sabaha karşı PERTEM sitesi üzerinden açıklanmıştır.Site aşırı yoğunluktan dolayı ara ara hizmet dışı kalmaktadır. MSÜ tercih sonuçları ve taban puanları haberimizin devamında.
14.06.2019
MSÜ Sınav Sonuçları Açıklandı
2019 MSÜ sınav sonuçları açıklanmıştır.
26.04.2019
Askerlik kanun teklifi Milli Savunma Komisyonu’nda
Askerlik kanun teklifinin Milli Savunma Komisyonu’nda görüşmeleri başladı.
23.05.2019
2 bin 374 personel ve memur alımı yapılacak
Mayıs ayının başlamasıyla birlikte devlet kurumları personel ve memur alım ilanlarını bir biri ardına yayınlamaya başladı. Bu bağlamda Devlet Personel Başkanlığı DPB iş ilanları yoğun ilgi görüyor. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan memur, sözleşmeli personel, akademik personel, işçi, askeri personel ve diğer personel alımları kapsamında 2 Bin 374 personel alımı yapılıyor.
02.05.2019
THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı’dan 10 bin istihdam müjdesi
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, THY’nin bu yıl istihdamda rekor kıracağını belirterek, "Yeni havalimanını rekorlarla açtık ve yeni bir rekor da çalışan sayımızda olacak. Bu yıl istihdamımız 10 bini bulacak" dedi.
21.05.2019
Milli Savunma Üniversitesi 2. Seçim Aşaması Faaliyetleri
Milli Savunma Üniversitesi (Turkey National Defence Universty) 2. seçim aşaması faaliyetlerini değerleri takipçilerimiz için inceledik ve önemli detayları sizler için derledik devamını haberimizde okuyabilirsiniz.
19.05.2019
NEDEN YÜZÜMÜZ KIZARIR
TIP CAMİASINA ‘MEGA’ DERS
MEME KANSERİ ERKEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİYOR
BEYİN KANAMASI GEÇİREN KARDELEN’İN ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ
YUTMA GÜÇLÜĞÜ, BEYİN TÜMÖRÜ HABERCİSİ OLABİLİR
ORENDA KOZMETİK YURT DIŞINA AÇILIYOR
"ÇOCUĞUNUZUN HUZURSUZLUĞU KULAĞINDAN KAYNAKLANABİLİR"
YAKALANDIĞI KANSERİ KİTAPLARLA YENİYOR
TGAP KÜLTÜRÜ TRABZON’DA ANLATILDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR