Konya mutfağı Erbil’e taşınıyor
Konya mutfağı en lezzetleri yemekleriyle Erbil’e ulaşacak.

17 Subat 2020 - 14:45:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Konya mutfağı en lezzetleri yemekleriyle Erbil’e ulaşacak.
Anadolu mutfağının öne çıkan lezzetlerinden Konya mutfağını dünyaya tanıtmak, kültürel ve tarihsel sürecini sergilemek amacı kapsamında Konya Güvenç, Erbil’de şube açıyor.
Anadolu mutfağının öne çıkan lezzetlerinden Konya mutfağını dünyaya tanıtmak, kültürel ve tarihsel sürecini sergilemek amacı kapsamında Konya Güvenç, Erbil’de şube açıyor. Restoran lezzet ve kültürü bir arada sunmak hedefiyle yurt dışına yönelik ilk şubesini Erbil’e taşıyacak.
“En samimi teklif Erbil’den geldi”
Konuyla ilgili konuşan ünlü restoran işletmecisi Hüseyin Güvenç, “Birçok ülkeden şube teklifi geliyor. Önceleri bu duruma çok sıcak bakmasak da sonradan yaptığımız işi, yurtdışına taşıyıp ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için gelen teklifleri ciddiye aldık. En samimi bulduğumuz teklif de Erbil’den geldi. Gelen teklif üzerine fizibilite çalışması yaparak ekibimizle değerlendirdik. Allah izin verirse en kısa zamanda Güvenç Konyalı Erbil’de olacak” dedi.
“Aynı hizmeti orada da vereceğiz”
Hedeflerinin bununla da sınırlı olmadığını belirten Güvenç, “Erbil’de etli ekmekten bamya çorbasına, masa düzeninden sunuma ülkemizde nasıl hizmet veriyorsak, aynı hizmeti orada da vereceğiz. Bu deneyimin ardından ise yeni şubelerimizi açacağız” ifadelerini kullandı.
“Lezzetlerimizi tadanlar kolay kolay vazgeçemeyecek”
Güvenç, “Yemek bir kültürdür. Farklı damak tatları vardır. Önemli olan sana ait yemek çeşitlerini en iyi şekilde yaparak hiç tatmayanlara sevdirebilmektir. Örneğin, Fast food beslenmek de bir tercihtir. Ama bizim yemeklerimiz hem lezzetli, hem sağlıklı hem de zahmetlidir. İnanıyorum ki lezzetlerimizi tadanlar kolay kolay vazgeçemeyecektir” şeklinde konuştu.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Türkiye’de yaşlı nüfusu her geçen sene artıyor
Yaşlı nüfus 2014-2019 döneminde yüzde 21,9 arttı.
18.03.2020
Borsa güne düşüşle başladı
Borsa, güne yüzde 2,31’lik düşüşle başladı.
18.03.2020
Sincan zabıtası hijyen denetimine çıktı
Sincan Belediyesi zabıta ekipleri, salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla işletmelerde hijyen denetimi yapıyor.
18.03.2020
TVHB Merkez Konseyi Başkanı Eroğlu: “Çanakkale Deniz Zaferi’nin 105. yılı kutlu olsun”
Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) Merkez Konseyi Başkanı Ali Eroğlu, “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi, sonun başlangıcı olarak bir dönüm noktası olmuş, bir devrin battığı gün olarak tarihteki yerini almıştır” dedi.
18.03.2020
Korona virüsü nedeniyle Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında sade bir tören yapıldı
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Çanakkale Zaferi’nin 105. yılında korona virüsü nedeniyle alınan tedbirler kapsamında Edirne Şehitliği’nde sade bir tören gerçekleştirdiklerini söyledi. Törende Ali Yerlikaya ve katılanların maske taktıkları görüldü.
18.03.2020
Korona virüsünün 7 psikolojik etkisine dikkat
Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, korona virüsünün kişide oluşturduğu psikolojik etkilere dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
18.03.2020
KORONA VİRÜS HASTASI MİNİK İKİZLERE HASTANEDE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
BAKAN SELÇUK; "4’Ü KANSER VE EPİLEPSİ, 3’Ü PARKİNSON OLMAK ÜZERE 93 İLACI DAHA GERİ ÖDEME LİSTESİNE ALDIK"
MASKE ALIRKEN, FİLTRESİ VE CE BELGESİ MUTLAKA KONTROL EDİLMELİ
TOMOGRAFİ ÇEKİMİNDE KORONA VİRÜS RİSKİNE DİKKAT
(ÖZEL) KORONA VİRÜSTEN DOLAYI EVİNDEN ÇIKAMAYAN HASTALARA VİDEOLU TEDAVİ
SELÇUK: “KORONA VİRÜS TEDBİRLERİMİZ KAPSAMINDA, SUT İLE KARŞILADIĞIMIZ YOĞUN BAKIM TEDAVİ ÜCRETLERİNİ İKİ KATINA ÇIKARDIK”
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK, SUT’TA YAPILAN DÜZENLEMEYLE KARŞILANAN YOĞUN BAKIM TEDAVİ ÜCRETLERİNİN İKİ KATINA ÇIKARILDIĞINI DUYURDU.
BAKAN KOCA: “İSTANBUL’DA BİR KİŞİNİN BULAŞTIRDIĞI KİŞİ SAYISI 16”
SAĞLIK BAKANI KOCA: “BUGÜN KAYBETTİĞİMİZ 69 KİŞİ İLE TOPLAM CAN KAYBIMIZ 425’İ BULDU”
İBRAHİM ÖZTEK’TEN, CEMİL TAŞÇIOĞLU İÇİN ’GÖREV ŞEHİDİ’ ÖNERİSİ
COVİD-19’A KARŞI SAĞLIKLI BESLENMEDE DİKKAT EDİLECEK ÖNERİLER
KANSER HASTALARI İÇİN KORONAVİRÜSTEN KORUNMA YOLLARI

EN ÇOK OKUNANLAR