Anne oteli ile ev konforunda doğum
Şehit Sait Ertürk Etimesgut Devlet Hastanesi bünyesindeki “Doğumhane Servisi” hizmete açıldı. Serviste yer alan “Anne Oteli” ile anne ve bebek için ev ortamının sağlanması hedefleniyor.

18 Subat 2020 - 14:30:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Şehit Sait Ertürk Etimesgut Devlet Hastanesi bünyesindeki “Doğumhane Servisi” hizmete açıldı. Serviste yer alan “Anne Oteli” ile anne ve bebek için ev ortamının sağlanması hedefleniyor.
Şehit Sait Ertürk Etimesgut Devlet Hastanesi bünyesindeki doğum servisi İl Sağlık Müdürü Mehmet Gülüm ve Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Hilmi Ataseven’in katılımıyla düzenlenen tören ile hizmete açıldı. Açılış töreninde konuşan Gülüm, son 10 yılda neredeyse evde doğumun kalmadığını belirterek, yüzde 90’ın üzerinde doğumun hastanelerde yapıldığını kaydetti.
Anne ve bebek sağlığı açısından hastane ortamının önemine işaret eden Gülüm, “Hastanedeki doğumlarda özellikle bugün açacağımız anne oteli ile birlikte ev konforu sağlanmış olacak. Bunu çok önemsiyoruz. Anne ve bebek arasındaki köprünün kurulması açısından da çok değerli” dedi.
Yenidoğan yoğun bakım servisinin de kısa sürede hizmete gireceğini duyuran Gülüm, buranın doğumhane, anne oteli ve ameliyathane ile bir kompleks olduğunu vurguladı.
Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Hilmi Ataseven de normal doğumun önemine işaret ederek, “Yaratılışa uygun şekilde normal doğum istiyoruz. Hastanemizde alt yapı hazırlanmış durumda. Anne ile bebek için ev ortamında bir alt yapının oluşturulması güzel bir durum” ifadelerini kullandı.
Hastane Başhekimi Osman Acar ise servis hizmete girmeden önce hastanede ayda bin tane gebe muayenesi gerçekleştirildiğini fakat hiç doğum yapılmadığını kaydetti.
Kompleks olma özelliği taşıyan doğumhane servisi bünyesinde ameliyathane, anne oteli, ve travay-doğum-lohusa odaları yer alıyor.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Savunma Sanayi Başkanı Demir:
Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "SSB yönetiminde ASELSAN ve ROKETSAN tarafından milli ve yerli olarak geliştirilen HİSAR-A Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi, yapılan nihâi sistem testlerinde hedefi yüzde 100 başarıyla imha etti. Seri üretime geçiliyor" dedi.
12.10.2019
Rize’de Oturarak Voleybol Turnuvası düzenlendi
Rize Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Rize Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından düzenlenen "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri kapsamında oturarak voleybol turnuvası düzenlendi. Rize’de ilk kez düzenlenen turnuvada dereceye giren takımlara madalyaları verildi.
12.10.2019
Çotanak Spor Kompleksinin yüzde 80’i tamamlandı
Giresun’da yapımı 2016 yılında başlayan Çotanak Spor Komplesinde sona yaklaşıldı. İçerisinde 1 adet stadyum, 1 adet olimpik yüzme havuzu, 1 adet antrenman sahası ve 1 açık otopark alanı bulunan spor kompleksinin yüzde 80’i tamamlandı.
12.10.2019
Sağlıkta Türkiye’ye üçüncülük ödülü
Avrupa Üroloji Derneği Robotik Üroloji Yönetim Kurulu üyesi Prof. Dr. A. Erdem Canda, prostat kanserli hastaların mr görüntülerini robotik cerrahi sistemine entegre etmeyi başararak, Türkiye’ye Portekiz’in başkenti Lizbon’da yapılan Avrupa Robotik Üroloji Kongresinde 3’ncülük ödülü kazandırdı.
12.10.2019
Mustafa Cengiz:
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, son yıllarda elde ettikleri başarıların bir takım kesimlerin rahatsız ettiğini belirterek, camiadan ’Galatasaraylı duruşlarını’ bozmamalarını istedi. Cengiz, "Dışımızda çok ciddi şer odakları var. Öfke ile onların tuzağına düşmeyelim. Biz Galatasarayız, belli bir kültürden geliyoruz. O kültürde onların seviyesine inemeyiz. Onlara öyle cevaplar veririz ki altından kalkamazlar!" dedi.
12.10.2019
Göz çevresi ışık dolgusu ile gençleşiyor
Op.Dr. Hakan Yüzer, göz çevresindeki kırışıklıkların ışık dolgusu ile tedavi edilebileceğini söyledi.
12.10.2019
KORONA VİRÜS HASTASI MİNİK İKİZLERE HASTANEDE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
BAKAN SELÇUK; "4’Ü KANSER VE EPİLEPSİ, 3’Ü PARKİNSON OLMAK ÜZERE 93 İLACI DAHA GERİ ÖDEME LİSTESİNE ALDIK"
MASKE ALIRKEN, FİLTRESİ VE CE BELGESİ MUTLAKA KONTROL EDİLMELİ
TOMOGRAFİ ÇEKİMİNDE KORONA VİRÜS RİSKİNE DİKKAT
(ÖZEL) KORONA VİRÜSTEN DOLAYI EVİNDEN ÇIKAMAYAN HASTALARA VİDEOLU TEDAVİ
SELÇUK: “KORONA VİRÜS TEDBİRLERİMİZ KAPSAMINDA, SUT İLE KARŞILADIĞIMIZ YOĞUN BAKIM TEDAVİ ÜCRETLERİNİ İKİ KATINA ÇIKARDIK”
AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANI ZEHRA ZÜMRÜT SELÇUK, SUT’TA YAPILAN DÜZENLEMEYLE KARŞILANAN YOĞUN BAKIM TEDAVİ ÜCRETLERİNİN İKİ KATINA ÇIKARILDIĞINI DUYURDU.
BAKAN KOCA: “İSTANBUL’DA BİR KİŞİNİN BULAŞTIRDIĞI KİŞİ SAYISI 16”
SAĞLIK BAKANI KOCA: “BUGÜN KAYBETTİĞİMİZ 69 KİŞİ İLE TOPLAM CAN KAYBIMIZ 425’İ BULDU”
İBRAHİM ÖZTEK’TEN, CEMİL TAŞÇIOĞLU İÇİN ’GÖREV ŞEHİDİ’ ÖNERİSİ
COVİD-19’A KARŞI SAĞLIKLI BESLENMEDE DİKKAT EDİLECEK ÖNERİLER
KANSER HASTALARI İÇİN KORONAVİRÜSTEN KORUNMA YOLLARI

EN ÇOK OKUNANLAR