Taksicilere seslenen Binali Yıldırım: “Evinizin içini düzelteceksiniz”
İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifinin açılışında taksici esnafına uyarıda bulunan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Bu korsancılık, şunlar, bunlar, UBER kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz. Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre arabalar aynı olacak. Böylece vitrinimizi gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın” dedi.

12 Haziran 2019 - 17:30:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifinin açılışında taksici esnafına uyarıda bulunan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Bu korsancılık, şunlar, bunlar, UBER kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz. Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre arabalar aynı olacak. Böylece vitrinimizi gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın” dedi.
Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul Havalimanı’nda Taksiciler Kooperatifinin açılışına katıldı. Davul ve zurnalarla karşılan Yıldırım, taksici esnafından İstanbul seçimleri için tam destek aldı. Açılışa yüzlerce taksici araçlarıyla birlikte katıldı.
Taksici esnaf odaları başkanları ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın konuşmalarının ardından kurdele kesimine geçildi.

“1 milyar 800 milyon toprak hareketi oldu”
İstanbul Havalimanı’nın bulunduğu bölgenin eski durumunu anlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Bu havalimanının yapma kararını hayata geçirmemiz 3 yılımızı aldı. Bizzat her gün her kurumla doğrudan takip etmek suretiyle şahsım olarak bu projeyi ancak 3 yılda uygulama noktasına getirdik. Bu havalimanıyla ilgili çok şey konuşuluyor. Bu vesileyle gerçekleri bir kez daha vatandaşlarla İstanbullularla paylaşmak isterim. 76 bin dönüm bir arazi üzeri üzerinde kurulu bir havaalanında araziyi düzlemek için 1 milyar 800 milyon toprak hareketi oldu. Bunun bir hesabını yaparsanız sıradan bir iş olmadığını görürsünüz” şeklinde konuştu.

“200 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak”
Havalimanının inşaatında dünyanın en büyük iş makinelerinin kullanıldığını belirten Yıldırım, “Aynı günde 25 bin kişinin gece gündüz çalıştığını biliyorum. Peki, nasıl yapıldı? Havalimanının bu daha birinci bölümü. İki pisti var. Terminal binası var ve bu haliyle 90 milyon yolcu kapasitesi var. Bu haliyle bile dünyanın en büyüğü. 2 etap daha var. Onlar da tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak. Türkiye’nin gelecek 100 yıllık planını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“1 yılda 7 milyarın üzerinde para ödeyecekler”
Havalimanı için 40 milyar TL yatırım yapıldığını aktaran Yıldırım, “Kim yaptı bunu? Özel sektör yaptı.Biz devletten para koymadık. Peki neyin karşılığında yaptı? Burayı 25 sene işletecekler.25 sene boyunca devlete 1 milyar 50 milyon euro artı KDV kira ödeyecekler. Türk parası karşılığı nedir? 1 yılda 7 milyarın üzerinde para ödeyecekler. Yani 90 milyar bugünkü kurla para ödeyecekler. 40 milyar TL’nin üstüne bir 40 milyar daha yatıracaklar. Yatırım tam yarısı oldu. 80 milyar etti. 90 Milyar daha. 170 milyar TL etti. Bir çukur veriyorsunuz. Dünyanın en büyük havalimanına sahip oluyorsunuz. Yetmedi. 25 yıl boyunca da 90 Milyar devletin kasasına para giriyor. 25 yıl sonra da dünyanın en büyük havalimanı bonus olarak size geliyor. Bundan daha kamu yararına bir iş yapan varsa çıksın karşıma. İşte meydan, işte İstanbul Havalimanı” dedi.
Türkiye’nin 17 yıl boyunca 3 kat büyüdüğünü ifade eden Yıldırım, “Şimdi taksicilerimiz dünyanın en büyük havalimanın taksi işletmecisi olmanın gururunu yaşıyor. Burası Türkiye’nin vitrinidir. Dışarıdan buraya gelenler Türkiye’nin nasıl bir ülke olduğuna dair kanaat edinecek. Türkiye’ye yakışanı yaptık. Ülkemize, insanımıza yakışanı yaptık. Gıpta edenler var. Hasetlik edenler var. Hasetlik etme, çalış senin de olsun. Kıskanma ne olur, çalış senin de olur. Öğüdümüz budur” ifadelerini kullandı.

“Evinizin içini düzelteceksiniz”
Taksici esnafına seslenen Yıldırım, “Herkesin hakkına razı olması lazım. Hakkına razı olmadın mı kargaşa çıkar. Kaos çıkar. Anlaşmazlık çıkar. Siz hakkınıza sahip çıktınız. Haklı davanızın peşine düştünüz. Sonuçta da mutlu oldunuz. Biz hiçbir teşebbüsün hiçbir girişimcinin önünü kesmek gibi bir niyetimiz yok. Türkiye krallar ülkesi değil kurallar ülkesidir. Türkiye hukuk devletidir. Hukuk devleti içerisinde herkes külfet ve nimet dengesini gözeterek işini yapacak. Buna hiçbir mani hal yok ama el çabukluğu marifeti yaparsanız buna da müsaade etmeyiz. Size de düşen görev var. Bu korsancılık, şunlar, bunlar, UBER kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz. Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre arabalar aynı olacak. Böylece vitrinimizi gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın” dedi.
İstanbul Havalimanı’ndaki Taksiciler Kooperatifini gezen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ticari taksi kullanarak havalimanı terminaline gitti. Araç kemerini bağlayan Yıldırım, trafikte güvenli sürüşe dikkat çekti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
MSB:
Milli Savunma Bakanlığı, Türkiye ve Yunanistan arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla başlayan toplantıların Atina’da devam ettiğini açıkladı.
22.05.2019
Kapadokya alanı kanun teklifi kabul edildi
TBMM Genel Kurulunda Kapadokya alanı kanun teklifi kabul edildi.
23.05.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 13.30’da Beştepe’de MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüşecek
Cumhurbaşkanı Erdoğan, saat 13.30’da Beştepe’de MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüşecek
13.06.2019
Hakkında soruşturma açılan Mansur Yavaş’tan açıklama
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, hakkında başlatılan soruşturma için açıklamalarda bulundu.
18.06.2019
Fahrettin Altun:
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, DHKP-C’li teröristlerce Türkiye Büyük Millet Meclisinde gerçekleştirilmeye çalışılan terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantılarının ortaya çıkarılacağını ve hesabının sorulacağını belirtti.
15.05.2019
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın:
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın:"(S-400 mektubu) Müttefiklik ruhuna ve ikili ilişkilerin nezaketine de aykırı. Eş zamanlı olarak sızdırılmış olması ciddiyetsizliktir."
13.06.2019
"KİŞİYE ÖZEL DİYET PROGRAMI MUTLAKA ŞARTTIR"
BİLİNÇLİ FARKINDALIK VE PSİKOTERAPİDE MİNDFULNESS TEKNİĞİ
YAZ MEYVELERİNİ DOĞRU SAATLERDE YİYİN
PROF. DR. MURAT GENÇBAY KOLESTEROLDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI ANLATTI
“SU İÇMEK İÇİN SUSAMAYI BEKLEMEYİN”
AĞIZ KOKUSUNDA 8 MADDEYE DİKKAT
NİJER-TÜRKİYE DOSTLUK HASTANESİ’NİN AÇILIŞI İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
“HAVUZ VE DENİZ GÖZ ENFEKSİYONLARA NEDEN OLABİLİR”
İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
İŞİTME ENGELLİLER İÇİN MHRS’DEN YENİ UYGULAMA
YAZ TATİLİ İÇİN EBEVEYNLERE ÖNERİLER
TYT’NİN BELİRLEYİCİSİ TÜRKÇE VE MATEMATİK OLDU

EN ÇOK OKUNANLAR