Taksicilere seslenen Binali Yıldırım: “Evinizin içini düzelteceksiniz”
İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifinin açılışında taksici esnafına uyarıda bulunan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Bu korsancılık, şunlar, bunlar, UBER kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz. Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre arabalar aynı olacak. Böylece vitrinimizi gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın” dedi.

12 Haziran 2019 - 17:30:02

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
İstanbul Havalimanı Taksiciler Kooperatifinin açılışında taksici esnafına uyarıda bulunan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Bu korsancılık, şunlar, bunlar, UBER kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz. Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre arabalar aynı olacak. Böylece vitrinimizi gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın” dedi.
Cumhur İttifakı AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul Havalimanı’nda Taksiciler Kooperatifinin açılışına katıldı. Davul ve zurnalarla karşılan Yıldırım, taksici esnafından İstanbul seçimleri için tam destek aldı. Açılışa yüzlerce taksici araçlarıyla birlikte katıldı.
Taksici esnaf odaları başkanları ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın konuşmalarının ardından kurdele kesimine geçildi.

“1 milyar 800 milyon toprak hareketi oldu”
İstanbul Havalimanı’nın bulunduğu bölgenin eski durumunu anlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Bu havalimanının yapma kararını hayata geçirmemiz 3 yılımızı aldı. Bizzat her gün her kurumla doğrudan takip etmek suretiyle şahsım olarak bu projeyi ancak 3 yılda uygulama noktasına getirdik. Bu havalimanıyla ilgili çok şey konuşuluyor. Bu vesileyle gerçekleri bir kez daha vatandaşlarla İstanbullularla paylaşmak isterim. 76 bin dönüm bir arazi üzeri üzerinde kurulu bir havaalanında araziyi düzlemek için 1 milyar 800 milyon toprak hareketi oldu. Bunun bir hesabını yaparsanız sıradan bir iş olmadığını görürsünüz” şeklinde konuştu.

“200 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak”
Havalimanının inşaatında dünyanın en büyük iş makinelerinin kullanıldığını belirten Yıldırım, “Aynı günde 25 bin kişinin gece gündüz çalıştığını biliyorum. Peki, nasıl yapıldı? Havalimanının bu daha birinci bölümü. İki pisti var. Terminal binası var ve bu haliyle 90 milyon yolcu kapasitesi var. Bu haliyle bile dünyanın en büyüğü. 2 etap daha var. Onlar da tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesine ulaşacak. Türkiye’nin gelecek 100 yıllık planını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“1 yılda 7 milyarın üzerinde para ödeyecekler”
Havalimanı için 40 milyar TL yatırım yapıldığını aktaran Yıldırım, “Kim yaptı bunu? Özel sektör yaptı.Biz devletten para koymadık. Peki neyin karşılığında yaptı? Burayı 25 sene işletecekler.25 sene boyunca devlete 1 milyar 50 milyon euro artı KDV kira ödeyecekler. Türk parası karşılığı nedir? 1 yılda 7 milyarın üzerinde para ödeyecekler. Yani 90 milyar bugünkü kurla para ödeyecekler. 40 milyar TL’nin üstüne bir 40 milyar daha yatıracaklar. Yatırım tam yarısı oldu. 80 milyar etti. 90 Milyar daha. 170 milyar TL etti. Bir çukur veriyorsunuz. Dünyanın en büyük havalimanına sahip oluyorsunuz. Yetmedi. 25 yıl boyunca da 90 Milyar devletin kasasına para giriyor. 25 yıl sonra da dünyanın en büyük havalimanı bonus olarak size geliyor. Bundan daha kamu yararına bir iş yapan varsa çıksın karşıma. İşte meydan, işte İstanbul Havalimanı” dedi.
Türkiye’nin 17 yıl boyunca 3 kat büyüdüğünü ifade eden Yıldırım, “Şimdi taksicilerimiz dünyanın en büyük havalimanın taksi işletmecisi olmanın gururunu yaşıyor. Burası Türkiye’nin vitrinidir. Dışarıdan buraya gelenler Türkiye’nin nasıl bir ülke olduğuna dair kanaat edinecek. Türkiye’ye yakışanı yaptık. Ülkemize, insanımıza yakışanı yaptık. Gıpta edenler var. Hasetlik edenler var. Hasetlik etme, çalış senin de olsun. Kıskanma ne olur, çalış senin de olur. Öğüdümüz budur” ifadelerini kullandı.

“Evinizin içini düzelteceksiniz”
Taksici esnafına seslenen Yıldırım, “Herkesin hakkına razı olması lazım. Hakkına razı olmadın mı kargaşa çıkar. Kaos çıkar. Anlaşmazlık çıkar. Siz hakkınıza sahip çıktınız. Haklı davanızın peşine düştünüz. Sonuçta da mutlu oldunuz. Biz hiçbir teşebbüsün hiçbir girişimcinin önünü kesmek gibi bir niyetimiz yok. Türkiye krallar ülkesi değil kurallar ülkesidir. Türkiye hukuk devletidir. Hukuk devleti içerisinde herkes külfet ve nimet dengesini gözeterek işini yapacak. Buna hiçbir mani hal yok ama el çabukluğu marifeti yaparsanız buna da müsaade etmeyiz. Size de düşen görev var. Bu korsancılık, şunlar, bunlar, UBER kendiliğinden olmuyor. Evinizin içini düzelteceksiniz. Kılığınızı, façanızı düzelteceksiniz. Arabalarınızı daha fiyakalı yapacaksınız. Yollara göre arabalar aynı olacak. Böylece vitrinimizi gözden geçireceğiz ki kimse dadanmasın” dedi.
İstanbul Havalimanı’ndaki Taksiciler Kooperatifini gezen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ticari taksi kullanarak havalimanı terminaline gitti. Araç kemerini bağlayan Yıldırım, trafikte güvenli sürüşe dikkat çekti.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bizim için asıl önemli olan milli iradenin en sağlıklı, en şaibesiz, en güvenli şekilde tecelli etmesidir. Son seçim tereddütleri ortadan kaldırmış olması bakımından başlı başına kıymetlidir.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: “Bizim için asıl önemli olan milli iradenin en sağlıklı, en şaibesiz, en güvenli şekilde tecelli etmesidir. Son seçim tereddütleri ortadan kaldırmış olması bakımından başlı başına kıymetlidir.”
25.06.2019
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Parlamenter sistemde daha fazla yol alamayacağımız 15 Temmuz’da belli olmuştur" dedi.
02.07.2019
Milli Savunma Bakanı Akar, ABD Savunma Bakanı Vekili Esper ile görüştü
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakanı Vekili Mark Esper ile telefonda görüştü.
13.07.2019
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir:
Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir: "İnsansız deniz araçları (İDA) ve insansız kara araçları da (İKA) gündemimizde."
31.07.2019
Adalet Bakanı Gül:
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bugün karara bağlanan Genelkurmay çatı davasına ilişkin, "Hukuk yine bugün onlar için de uygulanmış ve hak edenin hak ettiği cezayı aldığı bir karar, yargılama olmuştur" dedi.
20.06.2019
Kapadokya alanı kanun teklifi kabul edildi.
Kapadokya alanı kanun teklifi kabul edildi.
23.05.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA: "(BAHÇELİ’NİN SAĞLIK DURUMU) GENEL DURUMU SON DERECE İYİ, EVDE TEDAVİSİNE DEVAM EDİLECEK"
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ TABURCU OLDU
PLATONİK AŞKIN NEDENİ ÇOCUKLUKTA GİZLİ
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
TRABZON’DA İNEK ÖLÜMLERİ TEDİRGİN EDİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
BEBEK KIYAFETLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR