Çevre Haftası etkinliklerinde çocuklar hem eğlendi hem öğrendi
Zeytinburnu’nda Çevre Haftası nedeniyle gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar hem eğlenceli vakit geçirdi hem de doğayı koruma konusunda bilinç kazandı.

12 Haziran 2019 - 17:45:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Zeytinburnu’nda Çevre Haftası nedeniyle gerçekleştirilen etkinliklerde çocuklar hem eğlenceli vakit geçirdi hem de doğayı koruma konusunda bilinç kazandı.
Zeytinburnu’nda Çevre Haftası nedeniyle doğayı korumak ve vatandaşlarda çevre bilinci oluşturmak için etkinlikler düzenlendi. Zeytinburnu Belediyesi ve Türk Plastik Sanayicileri Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGÇEV) tarafından gerçekleştirilen etkinlikte çocuklar için stant kuruldu. 58’inci Bulvar Caddesi’nin trafiğe kapalı bölümünde yapılan etkinlikte minikler hem eğlendi hem de çevre bilinci edindi. Yaklaşık 50 çocuğun katıldığı programda kurulan stantlarda rüzgar gülleri, geri dönüşüm malzemeleri, boyama kalemleri ve boya kitapları dağıtıldı. Çocuklar dağıtılan malzemelerle resimler ve maketler yaptılar. Ayrıca Zeytinburnulu vatandaşlara da katlanabilir bez çantalar, tohumlu kalem ve yağdanlık şişeler verildi. Etkinliğe Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da katıldı. Başkan Arısoy vatandaşlara kendi elleriyle bez çanta, yağdanlık şişe ve tohumlu kalem verdi. Arısoy, daha sonra çocukların yanına giderek onlarla ilgilenerek miniklerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

"Daha temiz bir çevre oluşturmak amacıyla çocuklara burada etkinlikler düzenledik"
Daha temiz bir çevre için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini dile getiren Zeytinburnu Belediyesi Temizlik İşleri Müdür Yardımcısı Aydan Kırmanoğlu, “Zeytinburnu Belediyesi olarak çevre sorunlarına ve geri dönüşüme dikkat çekmek, daha temiz daha sağlıklı bir çevre oluşturmak amacıyla Dünya Çevre Günü ve Çevre Koruma Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu sene de sıfır atık projesinin açılışını gerçekleştirdik. Doğal kaynakların verimli kullanılmasını, israfın önlenmesini ve daha temiz bir çevre oluşturmak amacıyla çocuklara burada etkinlikler düzenledik. Belediye Başkanımız Ömer Arısoy’un çocuklara karşı olan çevre bilinci hassasiyeti sebebiyle burada çocuklara çevre temalı boyama çalışmaları ve atık malzemelerden maket çalışmaları yaptırıyoruz. Vatandaşlarımızı da bez çanta, cam şişe ve tohumlu kalem hediye ediyoruz" şeklinde konuştu.

‘Çocuklar doğayı koruma konusunda bilinçlendi"
Çevreyi kirleten malzemelerin geri dönüşüm kutularına atılması gerektiğini belirten ilkokul öğrencisi Ramazan Taşkıran, “Burada balonlar dağıttılar. Onları aldık. Sonra bize kartonlar verdiler. Onlardan aslanlar, yılanlar yaptık. Kitaplar dağıttılar. Çevremizi korumak için cam, plastik, kağıt ve metal atıkları geri dönüşüm kutularına atacağız. Oradan geri dönüşüm tesislerine gönderiliyor. Geri dönüşüm tesislerinde de onları tekrar çeviriyorlar. Kağıtlarımızı geri dönüşüm kutularına atarsak ağaçlarımız kesilmekten kurtulur. Yağlarımızı da geri dönüşüm kutularına atalım. Yoksa denizlerimiz kirlenecek ve çoğu balığımız ölebilir. Plastik poşetleri de denize atmayalım. Yoksa hem biz hem de tüm canlılar ölebilir" diye konuştu.
İlkokul öğrencisi Berfin Gülyaman, “Burada çevreyi korumamız gerektiğini ve çöpleri geri dönüşüm kutularına atarak çevreyi kirletmemeyi öğrendik. Cam, kağıt, plastik geri dönüşüm çöpü ve pil geri dönüşüm çöpü var. Onları atarak ayrıştırabiliriz. Burada bazı arkadaşlarımız arı yaptı. Ben kalemkutu yapmaya çalıştım. Bunları yapmak için rulo, süs ve boya kullandık “ dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
MSB:
MSB: "Irak kuzeyi Gara bölgesine düzenlenen hava harekâtı neticesinde, PKK bölücü terör örgütü tarafından silah mevzii, barınak, sığınak ve mühimmat deposu olarak kullanılan hedefler imha edildi."
18.05.2019
Küçükçekmece E-5 yan yol Avcılar istikametinde bir araç alev aldı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edilirken, bölgede trafik yoğunluğu oluştu.
Küçükçekmece E-5 yan yol Avcılar istikametinde bir araç alev aldı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edilirken, bölgede trafik yoğunluğu oluştu.
15.05.2019
Binali Yıldırım: “Hep beraber İstanbul için gece gündüz demeden ter dökmeye, çalışmaya söz veriyorum”
AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, BEM-BİR-SEN’le imzalanan Sosyal Denge Sözleşmesinin detayını anlatarak, “Sosyal Denge Sözleşmesi adı altında yılda 14 çarpı bin 500 lira para alacaksınız. Bundan İETT, İSKİ ve büyükşehir belediyesinde çalışan memurlar yararlanacak, hayırlı uğurlu olsun. Sizlerin desteğiyle 23 Haziran’da bu mübarek şehrin belediye başkanı olacağım, hep beraber İstanbul için gece gündüz demeden ter dökmeye, çalışmaya söz veriyorum” dedi.
23.05.2019
Başkan Oğuz, engelli bireylere iftarda buluştu
Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, engelli bireyler ve aileleriyle birlikte orucunu açtı.
16.05.2019
İçişleri Bakanlığı:
İçişleri Bakanlığı, Tunceli kırsalında yapılan operasyonda dün 1, bugün 3 terörist olmak üzere toplam 4 teröristin silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
13.05.2019
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı, “2023 Vizyon Belgesi, Türkiye’de dip dalgası oluşturabilecek bir reform hareketi”
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlü Adnan Boyacı, “2023 Vizyon Belgesi, vizyon belgesi olmasının yanı sıra stratejik amaçları ve eylemleriyle aslında eylem planı olma niteliği taşıyor. Arkasındaki takvim ile birlikte Türkiye’de dip dalgası oluşturabilecek bir reform hareketi öğretmenlerimizle birlikte Milli Eğitim Bakanlığımızın desteğiyle hazırlanan bir belge. Bu belge doğrultusunda yabancı öğretmenlerin mesleki gelişimi bizim öncelikli hedefimiz arasında yer alıyor” dedi.
22.05.2019
"KİŞİYE ÖZEL DİYET PROGRAMI MUTLAKA ŞARTTIR"
BİLİNÇLİ FARKINDALIK VE PSİKOTERAPİDE MİNDFULNESS TEKNİĞİ
YAZ MEYVELERİNİ DOĞRU SAATLERDE YİYİN
PROF. DR. MURAT GENÇBAY KOLESTEROLDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI ANLATTI
“SU İÇMEK İÇİN SUSAMAYI BEKLEMEYİN”
AĞIZ KOKUSUNDA 8 MADDEYE DİKKAT
NİJER-TÜRKİYE DOSTLUK HASTANESİ’NİN AÇILIŞI İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
“HAVUZ VE DENİZ GÖZ ENFEKSİYONLARA NEDEN OLABİLİR”
İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
İŞİTME ENGELLİLER İÇİN MHRS’DEN YENİ UYGULAMA
YAZ TATİLİ İÇİN EBEVEYNLERE ÖNERİLER
TYT’NİN BELİRLEYİCİSİ TÜRKÇE VE MATEMATİK OLDU

EN ÇOK OKUNANLAR