Türk girişimciler yazılım yapan ‘yazılım’geliştirdi
İki genç girişimci bilgisayar mühendislerini binlerce kod yazmaktan kurtaracak ‘yazılım’ geliştirdi.

13 Mart 2020 - 12:00:15

Çıktı Al

Yorum (0)

İki genç girişimci bilgisayar mühendislerini binlerce kod yazmaktan kurtaracak ‘yazılım’ geliştirdi.
Genç girişimciler Yusuf Demir ve Alper Duysak geliştirdikleri yazılımla bilgisayar mühendislerini binlerce kod yazmaktan kurtarıyor. Zontroy Code Generator adı verilen yazılım kendi kendine kodlama yaparak maliyetten ve zamandan yüzde 50 tasarruf sağlıyor. Destek için TÜBİTAK’a başvuru yapan girişimciler yerli Oracle olma yolunda ilerliyor.
Zontroy’un insanlar için teknoloji üreten bir yazılım olduğunu ifade eden Yusuf Demir “Ülkemizden çıkan pek çok başarılı teknoloji girişimi var. Ancak bunların hedef kitlesi ya kurumsal müşteriler ya da son kullanıcılar. Zontroy ise hem bireysel hem de kurumsal olarak teknoloji geliştiren herkesi hedef kitlesi olarak kabul eden ve teknoloji geliştirme süreçlerinde verimliliği arttırma gayesi taşıyan, global vizyona sahip bir girişim. Belki Zontroy bir Facebook olmayacak ancak bir sonraki Facebook’u geliştirecek olanlar, Zontroy teknolojilerini kullanmak isteyebilirler” dedi.
Zontroy Code Generator’ın işletme ve yazılımcılara yüzde 10-yüzde 50 arasında maliyet ve zamandan tasarruf ettirdiğini belirten Alper Duysak da “Aslında Zontroy, kaynak kod yazma sürecini kısaltan bir yazılım geliştirme aracı. Kod yazan kişilerin manuel olarak yazmak zorunda olduğu pek çok kodun otomatik olarak oluşturulmasını sağlıyor. Java, Javascript, C#, Python, Pascal, Ruby, XML, JSON, SQL ve diğer bütün programlama dillerini destekliyor. Böylece 40 kişilik bir ekibin yazdığı programı 20 kişi ile bitirmek mümkün. Ya da 40 milyon liralık bir programı 20 milyon lira ile tamamlayabilirsiniz. Zontroy ile yazılım geliştirmede temel araçlardan bir tanesi olmayı hedefliyoruz” diye konuştu.
Kurulumu ve kullanması çok kolay olan Zontroy Code Generator ile küçük ve basit uygulamaları yüzde 100 yapmak mümkün. Programla hata payı neredeyse sıfırlanırken tekrar eden işlerin önüne geçiliyor. Ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki sürümü mevcut olan yazılım devam eden projelerde de kullanılabiliyor.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Babalar Günü için hediye önerileri
Her yıl Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Gününe kısa süre kaldı. BEYMEN’in satın alma ekibi Babalar Günü’nde hediye almakta zorlananlar için farklı önerilerde bulundu.
29.05.2019
Bakan Kurum: “Yılda 300 bin konut dönüştürme hedefimiz var”
Zeytinburnu’nda ’Konyalılar Buluşması’ iftar programına katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy ile seçimden önce söz verdikleri projeleri birer birer hayata geçireceklerini belirterek, "Yılda 300 bin konut dönüştürme hedefimiz var. İstanbul’umuzun tüm ilçelerinde, acil, öncelikli alanlarımızı dönüştürmek suretiyle kentsel dönüşüm projesini hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Zeytinburnu’nun tüm mahallelerinin yanında olacağız” dedi.
29.05.2019
Şehit polis memuru Mustafa Kartal için mevlit okutuldu
Fatih’te görevi sırasında geçirdiği trafik kazasında şehit olan Önleyici Hizmetler Şube Müdürlüğünde görevli polis memuru Mustafa Kartal için, Kartal Soğanlık’ta yaşadığı evin önünde mevlit okutuldu.
29.05.2019
Travmalarda yaş küçüldükçe hasar artıyor
Psikolog Gülcem Yıldırım, yaşı küçük bireylerde travmaların daha büyük hasar bıraktığını söyledi.
29.05.2019
Liseye Geçiş Sınavı için geri sayım başladı
Liseye Geçiş Sınavı için son günlere gelinirken öğrenciler, veliler ve öğretmenler için geri sayım başladı. Tüm 8. sınıf veli ve öğrencilerinin heyecanla beklediği Liseye Geçiş Sınavı (LGS) bu yıl 1 Haziran 2019 Cumartesi günü iki oturum şeklinde yapılıyor. Doğa Koleji Rehberlik Koordinatörü Sibel İzgiman ve Ortaokul Koordinatörü Elvin Öven Güçbilmez, sınav öncesi önemli tavsiyelerde bulundu.
29.05.2019
Gazeteci Mehmet Gündem’in yargılamasına devam edildi
Gazeteci Mehmet Gündem’in FETÖ’ye üye olduğu gerekçesiyle tutuklu olarak yargılanmasına devam edildi. Ara kararını açıklayan mahkeme Gündem’in tutukluluk halinin devamına karar verdi.
29.05.2019
SAĞLIK KURULUŞLARINA GİRİŞLERDE MASKE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI, KORONA VİRÜSE KARŞI HASTA ZİYARETLERİ HAKKINDA ALINAN TEDBİRLERE EK TEDBİRLER ALDI.
80 VE 89 YAŞLARINDAKİ ÇİFT KORONA VİRÜSÜ YENDİ
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ARİF AKSOY: “PANİK YOK, TEDBİR VAR”
PSİKİYATRİ DOÇ. DR. DEMİRKAYA: “YETİŞKİNLER ‘ERGEN’ GİBİ DAVRANIYOR”
BAKAN SELÇUK: “ECZANELERİMİZLE İLAÇ TEMİNİNE İLİŞKİN İMZALADIĞIMIZ PROTOKOLÜMÜZÜN SÜRESİNİ UZATTIK”
HEKİMLER İÇİN KORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMA MASKESİ
KORONA VİRÜS DÖNEMİNDE GÖĞÜS PROBLEMLERİ OLANLARA TAVSİYELER
KORONA VİRÜS HASTASI MİNİK İKİZLERE HASTANEDE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
BAKAN SELÇUK; "4’Ü KANSER VE EPİLEPSİ, 3’Ü PARKİNSON OLMAK ÜZERE 93 İLACI DAHA GERİ ÖDEME LİSTESİNE ALDIK"
MASKE ALIRKEN, FİLTRESİ VE CE BELGESİ MUTLAKA KONTROL EDİLMELİ
TOMOGRAFİ ÇEKİMİNDE KORONA VİRÜS RİSKİNE DİKKAT

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR