2019 MSÜ Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor
Adayların merakla beklediği 2019 Milli Savunma Üniversitesi tercih sonuçları ne zaman açıklanıyor detaylar haberimizde.

13 Haziran 2019 - 12:02:52

Çıktı Al

Yorum (1)

Milli Savunma Üniversitesi adaylarının merakla beklediği tercihlerinin sonuçlarını öğreneceği güne gelindi. Milli Savunma Üniversitesi Personel Temin (PERTEM) üzerinden MSÜ sonuçlarını açıklayacak. Aşırı yüklenmeden dolayı PERTEM sitesi geç açılmaktadır, bir çok haber sitesinde sonuçlar açıklandı diye yalan haberler yapılmaktadır. Sonuçlar açıklandığı zaman adayların %90' ına sisteme kayıt ettikleri telefon numaralarına bilgilendirme mesajı gönderilmektedir. Ayrıca PERTEM sitesi hariç ''sınav sonucu sorgula'' gibi ibarelere itibar etmeyiniz...

Sınav sonuçlarınızı bu adres üzerinden sorgulayınızhttp://personeltemin.msb.gov.tr

MSÜ Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Milli Savunma Üniversitesi daha önce yaptığı alımlarda ki gibi genelde sonuçları saat 17:00'dan sonra açıklamaktadır. Fakat bu her sene aynı olacak diye kesin bir bilgi  yoktur.

Başvurusu Kabul Edilen Adaylar Ne Yapmalı?

  • Başvurusu kabul edilen adayların icra edilecek olan 2'nci seçim aşamalarına gelirken beraberlerinde getireceği belgeler https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinde yayımlanacaktır. Adayların eksik evrak ile gelmeleri durumunda en kısa zamanda evraklarını tamamlamaları sağlanacak, evraklarını istenen zamanda tamamlayamayan adaylar eleneceklerdir.
  • 2'nci seçim aşamalarına çağrılan adaylar; internette ilân edilen tarih ve saatte, Kara Harp Okulu Komutanlığı/Ankara sınav merkezinde hazır bulunacaklardır. 2'nci seçim aşamaları, sağlık raporu bölümü hariç olmak üzere;
  1. a. Hava Harp Okulu adayları için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün Psikomotor Testi, üçüncü gün mülakat sınavları yapılacak şekilde 3 gün,
  2. Diğer Okulların adayları için birinci gün Evrak Kontrol, Kişilik Değerlendirme Testi, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi (FYT), ikinci gün mülakat sınavları ile Müzik Yeteneği ve Müzik Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (sadece Bando Astsubay Meslek Yüksekokulları için) yapılacak şekilde 2 gün sürecektir.
  • 2019-MSÜ sınavına katılan ve TYT/AYT sınavı başvurusu yapan adaylardan birinci tercihi Hava Harp Okulu olanların (birinci tercihler yeterli olmaz ise diğer tercihlere göre) 2019-MSÜ Sayısal Puanı en yüksekten başlayarak oluşturulacak sıralama listesine göre önceden belirlenen kontenjan miktarı kadar aday Hava Harp Okulu adayı olarak belirlenecek, diğer adayların Hava Harp okulu adaylıkları sonlandırılacaktır. Bu adaylar 2'nci seçim aşamalarında diğer adaylardan farklı olarak Psikomotor Testine tabi tutulacaktır. 2'nci seçim aşamaları sonunda başarılı olan adaylardan "Askeri öğrenci olur, Kategori-1 hava aracında uçucu yetiştirilmeye elverişlidir." raporu alanlar, 2019-MSÜ Sayısal Puanı (100'lük sisteme dönüştürülerek), FYT ve Mülakat notları, MSB'nin belirleyeceği oranlar dahilinde hesaplanarak sıralanır. Bu adaylardan Öğrenci Seçim Uçuşu (ÖSU) kontenjanına girmeye hak kazananlar ÖSU eğitimine başlatılacaktır. Kontenjana giremeyen adayların Hava Harp Okulu adaylığı sonlandırılacak, varsa diğer tercihleri için adaylıkları devam edecektir. ÖSU'yu başarı ile bitiren adaylar HHO kontenjanı dahilinde yerleştirme esaslarına göre sıralamaya tabi tutulacaklardır.

Sorularınızı forum sitemiz üzerinden http://www.gorevimizvatan.com/forum sorabilirsiniz.

 

 

EDİTÖR: Efe SÖKMEN

KAYNAK: Görevimizvatan.com


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 1 Yorum )
Mustafa Barış
7 Ay önce
Güvenilir haber.
BENZER HABERLER
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda tartışma
Plan ve Bütçe Komisyonu’nda tartışma çıktı.
29.11.2019
Başkent’te yol çöktü, araç içine düştü
Ankara’da seyir halindeki otomobil, çöken yolda oluşan çukura düştü.
29.11.2019
2020 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
2020 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.
29.11.2019
Jandarma davasında 12 sanık ceza aldı, 17 sanık beraat etti
15 Temmuz darbe girişimine yönelik aralarında eski İstanbul İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan’ın da bulunduğu davada dosyası ayrılan 29 sanığın yargılandığı davada 12 sanık ceza alırken, 17 sanık beraat etti.
29.11.2019
İstanbul Valiliğinden Çatalca’da gözaltına alınan şahısla ilgili açıklama
İstanbul Valiliği, Çatalca’da gözaltına alınan şahısla ilgili bazı basın yayın organlarında çıkan ‘Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı eleştirdiği için gözaltına alındı’ haber ve iddialarının gerçeği yansıtmadığını, şahsın aynı gün içinde bir kişiye hakaretler ederek başörtüsüne saldırdığı için gözaltına alındığını açıkladı.
29.11.2019
İsrail Konsolosluğu önünde protesto gösterisi
29 Kasım Filistin ile Uluslararası Dayanışma Günü kapsamında İsrail’in İstanbul Konsolosluğu önünde toplanan bir grup, İsrail’i protesto etti.
29.11.2019
ÇÖLYAK İÇİN FARKINDALIK SEMİNERİ
EVLİLİĞİ BİTİREN SEBEPLERE DİKKAT
"BAZI BİTKİSEL İLAÇLAR SEDEF HASTALIĞINI ALEVLENDİREBİLİR"
TÜM İÇ ORGANLARI TERS TARAFTA OLAN HASTA SAĞLIĞINA KAVUŞTURULDU
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR