MSB: “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde 2 asker şehit oldu”
Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde 2 askerin şehit olduğu bildirildi.

25 Mart 2020 - 23:15:03

Çıktı Al

Yorum (0)

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde 2 askerin şehit olduğu bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı, 2 askerin şehit olduğunu açıkladı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Mart 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz” ifadeleri yer aldı.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
18. Gençlik Şurası’nda gençler kendilerini eleştirdi
Bağcılar’da düzenlenen 18. Gençlik Şurası’nda sosyal medya dilinde kullanılan emoji ve kısaltmaların zararlarına değinen gençler, “Z kuşağı, kelimeleri kısaltarak dilin yozlaşmasına zemin hazırladı. Selam yerine ’slm’, naber yerine ’nbr’, merhaba yerine ’mrb’, kendine iyi bak yerine ’kib’lerin kullanılması bu teknolojiyle doğmamış kuşağın bilmediği jargonları ile nesiller arası çatışmaya sebep oluyor” dedi.
06.03.2020
İlker Aycı, “Korona virüs konusunda  senaryolar üzerinde çalışmaya devam ediyoruz”
THY Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Uzak Doğu uçuşlarının yanında risk grubunda görülen toplamda 26 ülkeden gelecek uçaklarda da dezenfekte çalışmalarının başladığını belirtti. Aycı, "Korona virüs konusunda da farklı senaryolar üzerinde çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Sürekli de güncelliyoruz, uçakları etkisi kanıtlanmış bilimsel yöntemlerle dezenfekte ediyoruz sonra sefere alıyoruz" dedi.
06.03.2020
Kani Beko işçi kütüphanesinin konuğu oldu
Çankaya Belediyesi temizlik işçilerinin çöpe atılan kitapları toplayarak oluşturdukları kütüphanenin son konuğu CHP İzmir Milletvekili Kani Beko oldu.
06.03.2020
Çorum Hitit Dernekler Federasyonundan Başkan Taşdelen’e ziyaret
Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Çorum Hitit Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleriyle makamında bir araya geldi.
06.03.2020
DeFacto’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel reklam filmi
DeFacto, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir film hazırladı. #BenKadinim temasıyla yayınlanan filmde kadınlar 6 farklı dilde, "Ben güçlü, deneyen, inanan, başaran ve seven bir kadınım; bildiğiniz gibi, istediğim gibi" dedi.
06.03.2020
Eğitimlerini başarıyla tamamlayan hükümlülere ekskavatör sürücü belgeleri verildi
Adalet Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında cezaevlerinde bulunan hükümlülere verilen ekskavatör iş makinesi operatörlük eğitimi tamamlandı. Eğitim sonunda yapılan sınavda başarılı olan 28 hükümlüye, uluslararası geçerliliği olan sürücü belgeleri törenle verildi.
06.03.2020
SAĞLIK KURULUŞLARINA GİRİŞLERDE MASKE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI, KORONA VİRÜSE KARŞI HASTA ZİYARETLERİ HAKKINDA ALINAN TEDBİRLERE EK TEDBİRLER ALDI.
80 VE 89 YAŞLARINDAKİ ÇİFT KORONA VİRÜSÜ YENDİ
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ARİF AKSOY: “PANİK YOK, TEDBİR VAR”
PSİKİYATRİ DOÇ. DR. DEMİRKAYA: “YETİŞKİNLER ‘ERGEN’ GİBİ DAVRANIYOR”
BAKAN SELÇUK: “ECZANELERİMİZLE İLAÇ TEMİNİNE İLİŞKİN İMZALADIĞIMIZ PROTOKOLÜMÜZÜN SÜRESİNİ UZATTIK”
HEKİMLER İÇİN KORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMA MASKESİ
KORONA VİRÜS DÖNEMİNDE GÖĞÜS PROBLEMLERİ OLANLARA TAVSİYELER
KORONA VİRÜS HASTASI MİNİK İKİZLERE HASTANEDE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
BAKAN SELÇUK; "4’Ü KANSER VE EPİLEPSİ, 3’Ü PARKİNSON OLMAK ÜZERE 93 İLACI DAHA GERİ ÖDEME LİSTESİNE ALDIK"
MASKE ALIRKEN, FİLTRESİ VE CE BELGESİ MUTLAKA KONTROL EDİLMELİ
TOMOGRAFİ ÇEKİMİNDE KORONA VİRÜS RİSKİNE DİKKAT

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR