(Özel) Balkonda tulum çalan kadın tüm mahalleye moral verdi
Korona virüsü nedeniyle insanlar evlerinde kalarak önlem alırken, Maltepe’de yaşayan tulum sanatçısı Filiz İlkay, evinin balkonuna çıkarak mahalle sakinlerine tulumuyla müzik performansı sergiledi. Yaşlı komşusu da tulum çalan kadına balkonunda org ile ritim tuttu. Balkonlara, pencerelere çıkan mahalle sakinleri şarkılara eşlik edip cep telefonlarıyla bu anları görüntüleyip dans etti. Balkonda tulum performansı havadan görüntülendi.

26 Mart 2020 - 09:30:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Korona virüsü nedeniyle insanlar evlerinde kalarak önlem alırken, Maltepe’de yaşayan tulum sanatçısı Filiz İlkay, evinin balkonuna çıkarak mahalle sakinlerine tulumuyla müzik performansı sergiledi. Yaşlı komşusu da tulum çalan kadına balkonunda org ile ritim tuttu. Balkonlara, pencerelere çıkan mahalle sakinleri şarkılara eşlik edip cep telefonlarıyla bu anları görüntüleyip dans etti. Balkonda tulum performansı havadan görüntülendi.
Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılan korona virüsü salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı genelgesiyle birçok iş yeri faaliyetini durdururken, özel işletmelerin birçoğu da personelini evden çalışmaya yönlendirdi. Hastalıktan en çok etkilenen Avrupa ülkelerinde insanlar balkonlarında şarkı söylerken, bu etkinliğe bir örnek de İstanbul Maltepe’den geldi. Balkonda tulumuyla komşularına eşsiz sunum sergileyen sanatçıya annesi alkışlarla eşlik etti. Yaşlı komşuların şarkılara eşlik ederek oynaması renkli görüntüler oluşturdu.

Komşularımızın morale ihtiyacı var
Korona virüs salgınına karşı müzisyenlere büyük görev düştüğünü ifade eden Müzisyen Filiz İlkay, “Balkonda tulum çalmayı bende dün deneyimledim ve gerçekten apartmanda olan komşularımızın moral ve motivasyona ihtiyacı olduğunu hissettim. Korona virüsüne karşı biz müzisyenlere de iş düşüyor ve birçok müzisyen arkadaşımız sosyal medyadan canlı yayınlar yapıyor. Bu salgın döneminde psikolojimizi de korumamız gerekiyor. Her şey inşallah güzel olacak ve düzelecek lütfen umudumuzu kaybetmeyelim. Biz de müzisyenler olarak evimizin balkonlarına sizlere moral ve motivasyon vereceğiz bu sorunu hep birlikte aşacağız” şeklinde konuştu.

Her mahalle de bulunan müzisyen arkadaşlar balkonlara çıkmalılar
İnsanların moral ve motivasyona ihtiyacı olduğunu belirten Müzisyen İlkay, “Dün akşam bir kez çaldım ve komşularımız devam etmemi istedi. İnsanların bu dönemde moral ve motivasyona ihtiyacı var. Bu çalışmanın faydalı olduğunu görünce bundan sonra balkondan tulumumu çalmaya devam edeceğim. Bence her mahalledeki müzisyen en azından hem sağlık çalışanlarımıza destek hem de insanlarımıza hem de komşularımıza moral vermek için evlerinden, evlerinin balkonlarından müziklerini yapsınlar. Sosyal medyada canlı yayınlar yapıyoruz. Böyle canlı canlı çalmakta bence çok faydalı bu da biz müzisyenlere düşen bir misyon olarak diye düşünüyorum” diye konuştu.
Öte yandan evlerinin balkonlarında şarkılara eşlik eden vatandaşlar, Bu salgına karşı evimizdeyiz. Komşularımızla müziğe eşlik ediyoruz. Bizim için moral ve motivasyon oluyor. Sağlık çalışanlarımızı alkışlıyoruz. Bu salgını birlik ve beraberlik içerisinde yeneceğiz” diye ifade ettiler.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
TİKA Filipinler’de Moro Müslümanlarının yanında
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Moro Müslümanlarının yaşadığı Filipinler’deki Mindanao bölgesinin farklı yerlerinde yaptırılan 5 adet okul binası ve 3 adet klinik, son teknoloji eğitim materyalleri ve tıbbi ekipmanlarla donatıldı.
23.12.2019
Engelleri aşan proje imzalandı
Sosyal Sorumluluk Platformu’nda yer alan "İleri Teknoloji Ortez-Protezlerle Spor Yapıyorum, Engellerimi Aşıyorum” projesi sponsorluk imza töreni Ankara Kalkınma Ajansı’nda gerçekleştirildi.
23.12.2019
Bisikletiyle uçurumdan yuvarlanan genç adam hayatını kaybetti
Trabzon’un Araklı ilçesinde, bisikletiyleuçurumdan yuvarlanan genç adam hayatını kaybetti.
23.12.2019
Kartal’da özel okulda velilerden eylem
Kartal’da bulunan özel bir okulda öğretmenlerin ve çalışanların maaş alamadığını iddia eden veliler okul önünde toplanarak eylem yaptı. Veliler okulda çok sayıda sorun yaşandığı belirterek okul yönetiminin sorunları çözmesini istedi.
23.12.2019
Malcolm Thomas, Fenerbahçe Beko’da
Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı, Malcolm Thomas ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladığını açıkladı.
23.12.2019
Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar:
Üyeleri ile birlikte bir araya gelerek yıllık değerlendirmelerde bulunan Mücevher İhracatçıları Birliği Başkanı Mustafa Kamar, 2023 için mücevher ihracatı hedeflerinin 12 milyar dolar olduğunu fakat bunun için özellikle “dahilde işleme rejimi” konusunda hükümetten destek almaları gerektiğini dile getirdi.
23.12.2019
SAĞLIK KURULUŞLARINA GİRİŞLERDE MASKE ZORUNLU HALE GETİRİLDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI, KORONA VİRÜSE KARŞI HASTA ZİYARETLERİ HAKKINDA ALINAN TEDBİRLERE EK TEDBİRLER ALDI.
80 VE 89 YAŞLARINDAKİ ÇİFT KORONA VİRÜSÜ YENDİ
AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ARİF AKSOY: “PANİK YOK, TEDBİR VAR”
PSİKİYATRİ DOÇ. DR. DEMİRKAYA: “YETİŞKİNLER ‘ERGEN’ GİBİ DAVRANIYOR”
BAKAN SELÇUK: “ECZANELERİMİZLE İLAÇ TEMİNİNE İLİŞKİN İMZALADIĞIMIZ PROTOKOLÜMÜZÜN SÜRESİNİ UZATTIK”
HEKİMLER İÇİN KORONA VİRÜSÜNDEN KORUNMA MASKESİ
KORONA VİRÜS DÖNEMİNDE GÖĞÜS PROBLEMLERİ OLANLARA TAVSİYELER
KORONA VİRÜS HASTASI MİNİK İKİZLERE HASTANEDE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
BAKAN SELÇUK; "4’Ü KANSER VE EPİLEPSİ, 3’Ü PARKİNSON OLMAK ÜZERE 93 İLACI DAHA GERİ ÖDEME LİSTESİNE ALDIK"
MASKE ALIRKEN, FİLTRESİ VE CE BELGESİ MUTLAKA KONTROL EDİLMELİ
TOMOGRAFİ ÇEKİMİNDE KORONA VİRÜS RİSKİNE DİKKAT

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR