MKK: "Katarlı yatırımcılar borsadan çıkmıyor, giriş yapıyor"
Merkezi Kayıt Kuruluşu yaptığı yazılı açıklamada Katarlı yatırımcıların Borsa İstanbul’dan çıkışının söz konusu olmadığını, borsaya girişinin olduğunu belirtti.

14 Haziran 2019 - 16:45:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Merkezi Kayıt Kuruluşu yaptığı yazılı açıklamada Katarlı yatırımcıların Borsa İstanbul’dan çıkışının söz konusu olmadığını, borsaya girişinin olduğunu belirtti.
Merkezi Kayıt Kuruluşu’nca (MKK) yapılan açıklamada geçen günlerde bazı basın yayın organlarında MKK verileri kullanılarak Katarlı yatırımcıların Borsa İstanbul’daki portföylerinden 4,6 milyar TL çıkış yaptıkları yönünde haberler yapıldığı belirtildi.
Haberlerde ifade edildiği şekilde Katarlı yatırımcıların Borsa İstanbul’dan çıkışının söz konusu olmadığı ve bu farklılığın sahip olunan payların piyasa değerindeki düşüşten kaynaklandığı vurgulayan açıklamada, şu ifadeler yer aldı:
"Katarlı yatırımcıların portföy değerindeki azalışın sebebi, Qatar National Bank’ın (QNB) sahip olduğu QNB Finansbank hisse senedinin fiyatındaki düşüşten kaynaklanmaktadır. Yatırımcının sahip olduğu halka açık nominal değerde (pay adedi) herhangi bir değişiklik olmazken, fiyat değişikliği nedeniyle portföy değerinde azalma meydana gelmiştir. Haberin aksine, kuruluşumuz kayıtlarına göre Katarlı yatırımcıların pay sahipliğinde nominal bazda (pay adedi) artış meydana gelmiştir. Diğer bir ifadeyle Katarlı yatırımcılar tarafından Borsa İstanbul’a giriş olmuştur."
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
SANKON’un yeni Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu oldu
Sanayici İş Kadınları ve İş Adamları Konfederasyonu (SANKON) olağanüstü genel kurula giderek yeni liderini seçti. Genel kurulda tek aday olan SANKON İcra Kurulu Başkanı genç iş adamı Ferudun Cevahiroğlu, yurt içi ve yurt dışı delegelerin oylarının tamamını alarak oy birliği ile SANKON’un yeni Genel Başkanı oldu.
18.08.2019
Mercure, dünyanın en güçlü otel markası seçildi
Mercure otelleri bağımsız marka değerlendirme ve stratejik danışmanlık şirketi Brand Finance tarafından dünyanın en güçlü otel markası seçildi.
18.09.2019
Gayrimenkul satışlarındaki düşüş icra ihalelerine yansıdı
Türkiye genelindeki gayrimenkul satışlarındaki düşüş icra ihalelerini de etkiledi. İhaleye çıkan konut ve iş yerleri açık arttırmalarda talebin azlığı nedeni ile yarı fiyatına alıcısı ile buluşuyor.
23.07.2019
Alışveriş Merkezleri Yöneticileri Derneği Başkanı Tahir Çelik: “AVM’ler bayramda açık olmalı”
Alışveriş Merkezleri Yöneticileri Derneği AVM-DER’in Başkanı Tahir Çelik, AVM’lerin bayramlarda açık olmasının büyük önem taşıdığını belirterek, “Türkiye’nin en dinamik ve lokomotif sektörlerinden biri olan AVM sektörü’nün ziyaretçilerine alışveriş dışında sunduğu sosyal, kültürel imkanlar ve etkinlikler ile birleştirici etkisinden dolayı milyonlarca kişi tatil günlerini AVM’lerde aileleriyle birlikte zaman geçirerek değerlendiriyor ve bu anlamda büyük bir talep bulunuyor” dedi.
30.05.2019
Serbest piyasada döviz fiyatları
Serbest piyasada dolar 5,7690 liradan, euro ise 6,3870 liradan güne başladı.
23.08.2019
Turizm başlığında son 7 ayda 100 binden fazla haber yapıldı
Türkiye’de 2019 yılı başından beri turizm başlığı altında 145 bin 80 basın haberi çıkarken, yaz döneminin gelmesi ile birlikte haber adetlerinde de artış yaşandığı gözlendi.
02.08.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA: "(BAHÇELİ’NİN SAĞLIK DURUMU) GENEL DURUMU SON DERECE İYİ, EVDE TEDAVİSİNE DEVAM EDİLECEK"
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ TABURCU OLDU
PLATONİK AŞKIN NEDENİ ÇOCUKLUKTA GİZLİ
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
TRABZON’DA İNEK ÖLÜMLERİ TEDİRGİN EDİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
BEBEK KIYAFETLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT

EN ÇOK OKUNANLAR