E-5 Karayolu’nda otomobille “makas” atan sürücülere 4 bin 8 lira ceza
E-5 Karayolu’nda trafikte “makas” atarak trafiği tehlikeye düşüren magandalar sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetlerine el konulan sürücülere toplamda 4 bin 8 lira idari para cezası kesildi.

14 Haziran 2019 - 17:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
E-5 Karayolu’nda trafikte “makas” atarak trafiği tehlikeye düşüren magandalar sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetlerine el konulan sürücülere toplamda 4 bin 8 lira idari para cezası kesildi.
E-5 Karayolu Şişli mevkisinde geçtiğimiz günlerde 4 sürücü trafikteki araçların arasında defalarca “makas” atarak trafiği tehlikeye düşürmüştü. Yaşanan olayların ardından şikayet üzerine harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri, çalışma başlattı. KGYS ve PTS kameralarını inceleyen polis, 34 FM 9093 plakalı araç sürücüsü O.M.A., 34 LHL 947 plakalı araç sürücüsü V.Ş., 34 DBK 90 plakalı araç sürücüsü E.C.D. ve 34 NA 9810 plakalı araç sürücüsü H.T.G.’yi tespit etti.
Ehliyetlerine el konuldu, 4 bin 8 lira ceza kesildi
Yakalanarak şubeye götürülen magandalara, “Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin trafiği aksatacak veya şekilde sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmesi” maddesinden toplamda 4 bin 8 lira idari para cezası kesildi. Öte yandan sürücülerin ehliyetlerine, “Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda sağlık şartları” maddesi gereğince ilgili sağlık kuruşuna sevki yapılarak geçici süre ile geri alındı.
2 yıla kadar hapisle yargılanacaklar
Şubede işlemleri tamamlaman sürücüler, “Kara, Deniz Hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, üç (3) aydan iki (2) yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” maddesinden işlem üzere ilgili polis merkezlerine teslim edildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: ASAYİŞ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Dışişleri Bakanlığından Mursi için başsağlığı
Dışişleri Bakanlığı, Mısır’ın eski Muhammed Mursi’nin vefatı dolayısıyla Mısır halkına başsağlığı dileklerinde bulundu.
17.06.2019
Binali Yıldırım:
Ak Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım " Bahçeli mitili İstanbul’a attı. Cumhur İttifakı için çalışmaya devam ediyor. Diğer konular bizim ittifakımıza zarar veremez" dedi.
11.06.2019
Naim Babüroğlu: “Türkiye S-400 alımında kararlıysa ’Mütekabiliyet Esası’ kapsamında adım atmalı”
İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Strateji Uzmanı Emekli Tuğgeneral Dr. Naim Babüroğlu, ABD Başkanı Trump’ın yönetim tarzı da dikkate alındığında, Türkiye’yi olumsuz etkileyecek ekonomik adımların geleceğini belirterek, “Türkiye S-400 alımında kararlı ise ’Mütekabiliyet Esası’ kapsamında bir adım atmalı” dedi.
08.06.2019
Bakan Albayrak:
Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, "İVME Finansman Paketi ile sadece cari açığın azalmasına katkı vermekle kalmayacağız, sanayimizin ileri teknoloji üretim altyapısını daha da ileri taşıyacağız" dedi.
23.05.2019
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan yürütülen soruşturma ile ilgili olarak, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli haberleşme iletişim programı olan  bylock kullandığı tespit edilen 9 öğretmen şahsa yönelik Ankara  ilinde 21.05.2019 tarihinde operasyon yapılmış olup  5’i gözaltına alındı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma suçundan yürütülen soruşturma ile ilgili olarak, FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün gizli haberleşme iletişim programı olan bylock kullandığı tespit edilen 9 öğretmen şahsa yönelik Ankara ilinde 21.05.2019 tarihinde operasyon yapılmış olup 5’i gözaltına alındı.
21.05.2019
Küçükçekmece E-5 yan yol Avcılar istikametinde bir araç alev aldı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edilirken, bölgede trafik yoğunluğu oluştu.
Küçükçekmece E-5 yan yol Avcılar istikametinde bir araç alev aldı. Olay yerine itfaiye ekipleri sevk edilirken, bölgede trafik yoğunluğu oluştu.
15.05.2019
"KİŞİYE ÖZEL DİYET PROGRAMI MUTLAKA ŞARTTIR"
BİLİNÇLİ FARKINDALIK VE PSİKOTERAPİDE MİNDFULNESS TEKNİĞİ
YAZ MEYVELERİNİ DOĞRU SAATLERDE YİYİN
PROF. DR. MURAT GENÇBAY KOLESTEROLDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI ANLATTI
“SU İÇMEK İÇİN SUSAMAYI BEKLEMEYİN”
AĞIZ KOKUSUNDA 8 MADDEYE DİKKAT
NİJER-TÜRKİYE DOSTLUK HASTANESİ’NİN AÇILIŞI İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
“HAVUZ VE DENİZ GÖZ ENFEKSİYONLARA NEDEN OLABİLİR”
İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
İŞİTME ENGELLİLER İÇİN MHRS’DEN YENİ UYGULAMA
YAZ TATİLİ İÇİN EBEVEYNLERE ÖNERİLER
TYT’NİN BELİRLEYİCİSİ TÜRKÇE VE MATEMATİK OLDU

EN ÇOK OKUNANLAR