E-5 Karayolu’nda otomobille “makas” atan sürücülere 4 bin 8 lira ceza
E-5 Karayolu’nda trafikte “makas” atarak trafiği tehlikeye düşüren magandalar sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetlerine el konulan sürücülere toplamda 4 bin 8 lira idari para cezası kesildi.

14 Haziran 2019 - 17:15:05

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
E-5 Karayolu’nda trafikte “makas” atarak trafiği tehlikeye düşüren magandalar sivil trafik polisi tarafından yakalandı. Ehliyetlerine el konulan sürücülere toplamda 4 bin 8 lira idari para cezası kesildi.
E-5 Karayolu Şişli mevkisinde geçtiğimiz günlerde 4 sürücü trafikteki araçların arasında defalarca “makas” atarak trafiği tehlikeye düşürmüştü. Yaşanan olayların ardından şikayet üzerine harekete geçen Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı Sivil Trafik Ekipler Amirliği görevlileri, çalışma başlattı. KGYS ve PTS kameralarını inceleyen polis, 34 FM 9093 plakalı araç sürücüsü O.M.A., 34 LHL 947 plakalı araç sürücüsü V.Ş., 34 DBK 90 plakalı araç sürücüsü E.C.D. ve 34 NA 9810 plakalı araç sürücüsü H.T.G.’yi tespit etti.
Ehliyetlerine el konuldu, 4 bin 8 lira ceza kesildi
Yakalanarak şubeye götürülen magandalara, “Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin trafiği aksatacak veya şekilde sokacak şekilde ardı ardına birden fazla şerit değiştirmesi” maddesinden toplamda 4 bin 8 lira idari para cezası kesildi. Öte yandan sürücülerin ehliyetlerine, “Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik hükümleri doğrultusunda sağlık şartları” maddesi gereğince ilgili sağlık kuruşuna sevki yapılarak geçici süre ile geri alındı.
2 yıla kadar hapisle yargılanacaklar
Şubede işlemleri tamamlaman sürücüler, “Kara, Deniz Hava veya demiryolu ulaşım araçlarını kişilerin hayat, sağlık veya malvarlığı açısından tehlikeli olabilecek şekilde sevk ve idare eden kişi, üç (3) aydan iki (2) yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır” maddesinden işlem üzere ilgili polis merkezlerine teslim edildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: ASAYİŞ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Süleyman Soylu: “Amerika’sı da Avrupa’sı da Kandil’i de gözünü bu seçime dikmiş durumda”
Bağcılarlı vatandaşlarla bir araya gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Haziran seçimlerine değinerek, “Amerika’sı da Avrupa’sı da Kandil’i de gözünü bu seçime dikmiş durumda. Herkesin tarafı belli. Allah şahit bizim tarafımız da belli. 50 gramlık oy pusulasıyla Türkiye’ye dışarıdan yön vermeye çalışanlara gerekli cevabı vermenizi istirham ediyoruz”dedi.
13.05.2019
Hopa’da Fuhuş Operasyonu
Artvin’in Hopa ilçesinde fuhuşa teşvik ve aracılık suçuna karışan 40 kişi gözaltına alınırken, 110 yabancı uyruklu hayat kadını ise sınır dışı edildi.
13.05.2019
S-400 hava savunma sistemlerinin ikinci sevkıyatındaki ilk uçak indi
Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik tedarik edilen S-400 uzun menzilli bölge, hava ve füze savunma sistemine ilişkin ikinci partideki ilk uçak Ankara Mürted Askeri Havaalanına indi.
13.07.2019
CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu’nun yargılanmasına başlandı
CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 17 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması bugün görüldü. Kaftancıoğlu’nun seçim döneminden dolayı duruşmaya hazırlanamadığını söyleyerek süre talep ettiği dava 18 Temmuz’a ertelendi.
28.06.2019
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Sinan Ateş:
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dr. Sinan Ateş, göreve gelişinden sonra ilk defa İHA’ya konuştu. Ateş, "Bu zamana kadar ne olmadığımızı anlatmaktan, ne olduğumuzu anlatmaya fırsat bulamadık" dedi.
13.07.2019
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytinburnu Sahili’nde vatandaşlarla çay içti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytinburnu Sahili’nde vatandaşlarla çay içti. Erdoğan, "Yunus’un diliyle ’Yaratılanı severiz yaratandan ötürü’, ölçü bu. Biz böyle sevdik. Halkımızın tümünü böyle kucakladık. Böyle kucaklamaya da devam edeceğiz" dedi. Vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden Erdoğan çocuklarla yakından ilgilendi.
27.05.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA: "(BAHÇELİ’NİN SAĞLIK DURUMU) GENEL DURUMU SON DERECE İYİ, EVDE TEDAVİSİNE DEVAM EDİLECEK"
MHP GENEL BAŞKANI DEVLET BAHÇELİ TABURCU OLDU
PLATONİK AŞKIN NEDENİ ÇOCUKLUKTA GİZLİ
ÇENE ŞEKİLLENDİRMEDE ‘DİAMOND LİFT’ YÖNTEMİ
"ENERJİ İÇECEKLERİNDEKİ TAURİN, KAFEİN İLE BİRLEŞTİĞİNDE KANSERE SEBEP OLABİLİR"
KULAK ÇINLAMASINDA KİŞİYE ÖZEL TEDAVİ
KORKU, KAYGI, BASKI VE STRES KEKEMELİĞİ TETİKLİYOR
TRABZON’DA İNEK ÖLÜMLERİ TEDİRGİN EDİYOR
UZMAN DİYETİSYEN ELİF DEMİRCAN, ALZHEİMER’DAN KORUNMA YÖNTEMLERİNİ ANLATTI
LİV HOSPİTAL, ‘2. CERRAHİ HEMŞİRELİĞİ ANKARA SEMPOZYUMU’NU GERÇEKLEŞTİRDİ
MLP CARE HASTA BAKIM HİZMETLERİ DİREKTÖRÜ GÜMÜŞ: "YAPAY ZEKAYLA ENTEGRE BİR DİJİTAL HEMŞİRELİK SÜRECİ GELİYOR”
BEBEK KIYAFETLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT

EN ÇOK OKUNANLAR