MEB’den “devamsızlık” affı
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 12. sınıf öğrencilerinin 2018-2019 eğitim öğretim yılındaki devamsızlıklarının affedildiği açıklandı.

14 Haziran 2019 - 19:15:04

Çıktı Al

Yorum (2)

Whatsapp haber ihbar
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 12. sınıf öğrencilerinin 2018-2019 eğitim öğretim yılındaki devamsızlıklarının affedildiği açıklandı.
Milli Eğitim Bakanlığı 12.sınıf öğrencilerinin 2018-2019 eğitim öğretim yılındaki devamsızlıklarının affedildiğini duyurdu. Bakanlıktan alınan karala, 2018-2019 ders yılına yönelik yükseköğretime devam etmeye hak kazanma durumundaki son sınıf öğrencilerinden ders kesim tarihi itibarıyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrenciler, devamlı öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.
MEB’den illere gönderdiği yazıda, 2018-2019 ders yılının sona ermesiyle öğrencilerin devam-devamsızlık ve başarı durumlarının Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği hükümlerine göre değerlendirilerek başarılı olanların bir üst sınıfa geçeceği, son sınıfta başarılı olanların ise mezun olacağı ifade edildi. Bakanlığa ulaşan öğrenci ve veli taleplerinden, yükseköğretime devam etmeye hak kazanma durumundaki son sınıf öğrencilerinden bazılarının derslerinde başarılı olmalarına rağmen özürlü - özürsüz toplam devamsızlık süresini aşarak başarısız duruma düştüklerinin görüldüğü ifade edildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EĞİTİM,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 2 Yorum )
Seyithan Alpkaya
4 Gün önce
Allah rızası için ya 11 buçuk çok az tamam 11 buçuk gün devamsızlık yaptım ama özürlü ye çevirebilirlerdi 9 yilimi bu kadar basit bir neden yüzünden heba olmasını istemiyorum kimse istemez Allah için göz atın bı bakın her şey sizin ellerinizde
Seyithan Alpkaya
4 Gün önce
Allah rızası için 9 Lara da aff verin 9 yilimi 11 buçuk gün için harcadılar özürsüz günleri özürlü ye çevirebilirlerdi ama yapmadılar ciddiye bile almayıp direk birakiorlar
BENZER HABERLER
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan öğrencilere başarı mesajı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, YKS’ye katılacak öğrencilere başarılar diledi.
15.06.2019
MSB:
MSB: "Irak’ın kuzeyi Hakurk’ta başarıyla devam eden Pençe Harekâtı kapsamında, bölgede tespit edilen PKK’lı teröristlere ait sığınak, barınak ve mühimmat depoları hava harekâtı ile vuruldu."
13.06.2019
Sancaktepe’de 5 bin kişi iftar sofrasında bir araya geldi
Sancaktepe Belediyesince hazırlanan iftar programı kapsamında Samandıra’da kurulan sokak iftarında 5 bin vatandaş orucunu açtı. Dört çeşit yemek ve iftariyeliklerden oluşan menü, iftar sofralarında ikram edildi.
24.05.2019
Trabzon sahillerini temizleyip kirliliğe dikkat çektiler
Trabzon’da Avrasya Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Sosyal Sorumluluk dersi kapsamında çevre kirliliğine dikkat çekmek için bir etkinlik gerçekleştirdiler. Beşirli sahilinde 90 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte yaklaşık iki saatlik bir süre içerisinde 50 poşet çöp toplandı.
15.05.2019
(Özel) Bayram sabahında İstanbul’da kendisine hayran bırakan gün doğumu
İstanbul’da bayram sabahında gün doğumu kartpostallık görüntüler oluştururken, bayram namazına gelenler manzarayı görünce telefonlarına sarıldı.
04.06.2019
İçişleri Bakanlığı:
İçişleri Bakanlığı: "İç güvenlik operasyonları kapsamında Siirt-Eruh kırsalında Siirt İl Jandarma Komutanlığınca yapılan ‘Şehit Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici 2019-18 Operasyonu’nda 3 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir."
17.05.2019
"KİŞİYE ÖZEL DİYET PROGRAMI MUTLAKA ŞARTTIR"
BİLİNÇLİ FARKINDALIK VE PSİKOTERAPİDE MİNDFULNESS TEKNİĞİ
YAZ MEYVELERİNİ DOĞRU SAATLERDE YİYİN
PROF. DR. MURAT GENÇBAY KOLESTEROLDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLARI ANLATTI
“SU İÇMEK İÇİN SUSAMAYI BEKLEMEYİN”
AĞIZ KOKUSUNDA 8 MADDEYE DİKKAT
NİJER-TÜRKİYE DOSTLUK HASTANESİ’NİN AÇILIŞI İÇİN SON HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
“HAVUZ VE DENİZ GÖZ ENFEKSİYONLARA NEDEN OLABİLİR”
İLK YARDIM HAYAT KURTARIR
İŞİTME ENGELLİLER İÇİN MHRS’DEN YENİ UYGULAMA
YAZ TATİLİ İÇİN EBEVEYNLERE ÖNERİLER
TYT’NİN BELİRLEYİCİSİ TÜRKÇE VE MATEMATİK OLDU

EN ÇOK OKUNANLAR