Düşyeri’nden çocukları geliştiren yeni kitaplar
Türkiye’de okuma seferberliği başlatan Düşyeri, çocukların 2 yaşından 6 yaşına kadar 324 kitabı okuyarak büyümeleri için Düşyeri Kitap’ı hayata geçirdi. 13 farklı konu başlığıyla hazırlanan serilerde 100’e yakın kitap hazır bir şekilde satışa sunulurken yıl sonuna kadar toplam sayının 300 adedi geçeceği duyuruldu.

06 Nisan 2020 - 15:45:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Türkiye’de okuma seferberliği başlatan Düşyeri, çocukların 2 yaşından 6 yaşına kadar 324 kitabı okuyarak büyümeleri için Düşyeri Kitap’ı hayata geçirdi. 13 farklı konu başlığıyla hazırlanan serilerde 100’e yakın kitap hazır bir şekilde satışa sunulurken yıl sonuna kadar toplam sayının 300 adedi geçeceği duyuruldu.
Çocukların tüm gelişim özelikleri ve ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan ve içinde özel yapılandırılmış kurgunun olduğu kitaplar, Düşyeri Kurucusu ve Çocuk İletişim Uzmanı Ayşe Şule Bilgiç’in öncülüğünde Aile ve Çocuk Yazarı Ömür Kurt, Çocuk Gelişimi ve Özel Eğitim Uzmanı Özge Bozkurt, Prof. Dr. Sinan Canan, Dr. Özgür Bolat, Nuran Direk, Dr. Ayça Köksal Konik, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, Demet Akbağ, Sunay Akın, Prof. Dr. Belma Tuğrul gibi isimlerin gönüllü desteği ile hazırlandılar. Toplamda 100’e yakın kitaptan oluşan farklı seriler ise Finansal Okur Yazarlık, Coğrafya, Dinozorlar, Fantastik Canlılar, Felsefe, Gezegenler, İlk Öykülerim, Öyküler, Sanat Dalları, Sokak Oyunları, Şekiller, Edebiyat ve Etkinlik gibi konu başlıklarından oluşuyor.
Çocuklar için harika bir düş: “Her çocuğumuz Kitap Kurdu olacak”
Düşyeri Kurucusu ve Çocuk İletişim Uzmanı Ayşe Şule Bilgiç, Düşyeri Kitap projesiyle ilgili şunları söyledi: “Bugün, yıllar önce TV ile eğitimde fırsat eşitliği diyerek kurduğumuz düşün bir başka boyutuna ulaştık. Evet, harika bir düş kurduk. Türkiye’de bir okuma seferberliği başlatmak. Daha çok çocuğun daha çok kitaba ulaşmasını sağlamak. Çünkü kitap okuyan çocuk fark eder, sorar ve hayatı sorgular. Düşümüz ise çocukların 2 yaşından 6 yaşına gelene kadar 300’ün üzerinde kitabı okuyarak büyümesini sağlamak. Bu kitaplar sıradan kitaplar olmamalıydı. Özel tasarlanmış ve çocuk gelişimi için özel yapılandırılmış kitaplar olsun istedik. Ve elbette herkesin ulaşabileceği fiyatlara. Daha bir yıl geçmeden düşümüz gerçek oldu ve şimdiden milyonlara ulaştık. 300’ün üzerinde kitap okumuş olan çocuklarımız, birer kitap kurdu olacak. Her seriyi çok değerli uzman ve yazarlarla eşleştirdik. Gönüllü olarak katkıda bulunan bu kıymetli dostların çoğu ofisimize gelip günlerce bizlerle çalıştılar. Çok değerli çizer arkadaşlarımız da tek tek, kare kare çizimleriyle bizlere katkıda bulundular. Emeği olan herkese çok teşekkür ediyorum”.
“Finansal Okur Yazarlık” ile erken yaşta tasarruf ve birikim bilinci
6 kitaptan oluşan Finansal Okur Yazarlık serisinde çocuklara para kavramından Birikim Yapmanın Özel Gücü, Kredi Kartı Kullanımının Ne Olduğu, Yardımlaşmanın ve Bağışın Bedeli, Dijital Cüzdanı Sistemi gibi pek çok bilinmesi gereken konular öğrence şeklinde anlatılıyor. Böylece çocuklara kitaplar yardımıyla erken yaşta tasarruf, birikim ve yatırım bilinci aşılanmış oluyor. Finansal Okur Yazarlık Serisi “Zebra Zeze’nin Çizgileri”, “Zürafa Abla’nın Dijital Cüzdanı”, “Gazeteci Gazel’in Röportajı”, “Lidya’nın Taşları”, “Gergedan Gigi’nin Özel Gücü” ve “Sincap Abla’nın Obsidiyenleri” adlı 6 farklı kitaptan oluşuyor.
Biliç Düşyeri Kitap serilerinin büyük market zincirleri, kitapçılar ve online kitap satış noktalarından alınabileceğini belirterek, "Tüm çocuklara ve ebeveynlere ulaşmayı hedefleyen Düşyeri, tüm sosyoekonomik statüdeki okurların bu özel kitaplara erişebilmesi için uygun satış fiyatını birinci önceliğine aldı" dedi.
KAYNAK: İHA


YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Liseli gencin Ümraniye Belediyesinden isteği 23 Nisan’da yerine getirildi
Ümraniye Belediyesini arayarak nota sehpası isteyen liseli gencin isteği 23 Nisan’da yerine getirildi. Korona virüs önlemleri kapsamında sokağa çıkamayan genç kız, nota sehpasına kavuşmasının ardından evinin balkonunda kemanı ile “Ölürüm Türkiyem” ve “İstiklal Marşı”nı çaldı.
23.04.2020
Ataşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu’nun 23 Nisan mesajı dünyanın farklı ülkelerinden karşılık buldu
Ataşehir Belediyesi Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu’nun 23 Nisan mesajı dünyanın farklı ülkelerindeki çocuklardan karşılık buldu. Ataşehir Belediyesi, birçok farklı ülkedeki çocukların 23 Nisan mesajları gönderdikleri videoları bir araya getirdi.
23.04.2020
Kartal Belediyesi, Çocuk Meclisi’nin ilk toplantısını, 23 Nisan’da online gerçekleştirdi
Kartal Belediyesi, dünya çapında etkili olan Covid-19 virüsüne karşı alınan önlemler kapsamında; evde olan çocukları, 23 Nisan’da da unutmadı. Çocukların yönetime katılmaları amacıyla daha önceden planlanan Kartal Çocuk Meclisi 23 Nisan Özel Oturumu, tüm çocukların salgından korunması için evde olmaları nedeniyle, uzaktan bağlantı yoluyla gerçekleştirildi.
23.04.2020
23 Nisan’da çocuklara maskotlu sürpriz
Pendik’te çizgi film maskotları, salgın nedeniyle evlerinden çıkamayan şehit, yetim ve gazi çocuklarına sürpriz yaptı. Şaşkın bakışlarla kapılarını açan çocuklara maskotlar oyuncak paketi hediye etti. Çocuklar kapı kapı dolaşan çizgi film maskotlarıyla fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmedi.
23.04.2020
Kucağında hasta çocuğuyla dakikalarca otobüs bekledi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından otobüs sefer saatlerinin düşürülmesiyle vatandaşlar otobüs duraklarında dakikalarca otobüs bekledi. Hastaneden çıkan bir baba ise yarım saatten fazla süredir durakta olduğunu ifade etti.
23.04.2020
(Özel) Karantinada Fikrimin İnce Gülü’nü kemanla çalarak moral buldular
Kırgızistan’dan tahliye uçakları ile getirilerek Maltepe’de yurda yerleştirilen karantinadaki Türk vatandaşları, müzik ile moral buldu. Vatandaşlardan birinin kemanla Fikrimin İnce Gülü eserini çalarak kendisine ve diğer vatandaşlara moral vermesi renkli anlara sahne oldu.
23.04.2020
KALİTESİZ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANMAK, HİÇ KULLANMAMAKTAN DAHA ZARARLI
SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİ HİZMETE AÇILIYOR
BAKAN KOCA: "ÖLÜM ORANLARI DA ANKARA’NIN BAŞARISINI ORTAYA KOYUYOR"
BÖCEKLERDEN KORONA VİRÜS GEÇER Mİ
TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜSTEN SON 24 SAATTE 34 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 4 BİN 431 KİŞİ OLDU. BUGÜN 21 BİN 43 TEST YAPILIRKEN BİN 35 KİŞİDE YENİ VAKA GÖRÜLDÜ, BİN 286 KİŞİ DE İYİLEŞTİ.
MS HASTALARINA COVİD-19 UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 11 SEKTÖRE YÖNELİK DAHA YENİ REHBER
TÜRKİYE KORUYUCU TIBBİ MALZEMEDE KÜRESEL OYUNCU OLMA YOLUNDA
SAĞLIK ÇALIŞANLARI, SAĞLIK İÇİN ÇALIP SÖYLEDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 29 CAN KAYBI, 987 YENİ VAKA”
SAĞLIK BAKANLIĞI, SON 24 SAATTE KORONA VİRÜS NEDENİYLE 32 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ, TOPLAM CAN KAYBININ 4 BİN 340 OLDUĞUNU AÇIKLADI. BUGÜN 24 BİN 589 TEST YAPILIRKEN, BİN 141 YENİ VAKA TANISI KONULDU. TEDAVİSİ TAMAMLANAN BİN 92 KİŞİ İSE TABURCU EDİLDİ.
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 32 CAN KAYBI, BİN 141 YENİ VAKA”

EN ÇOK OKUNANLAR