TİKA’dan Namibya’ya Ramazan yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Namibya’nın Başkenti Windhoek başta olmak üzere 4 ayrı bölgede Ramazan ayı gıda paketi dağıtımına başladı.

22 Mayis 2020 - 13:00:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Namibya’nın Başkenti Windhoek başta olmak üzere 4 ayrı bölgede Ramazan ayı gıda paketi dağıtımına başladı.
TİKA tarafından Namibya’da, herhangi bir gelir kaynağı bulunmayan Müslüman halka, Ramazan ayı münasebetiyle gıda yardımı gerçekleştirildi.
Yaklaşık 3.000 kişiye ulaşılması hedeflenen yardım paketleri, pirinç, yağ, çay, şeker, tuz, un, çorba gibi malzemelerden oluşuyor.
Yardımın ilk etabı olarak 500 gıda paketi başkent Windhoek, Oshakati, Keetmanshoop ve Osire Mülteci Kampı olmak üzere dörde bölgede dağıtıldı.
TİKA Windhoek Program Koordinatörlüğü ve Windhoek Islamic Center (WIC) işbirliğinde Başkent Windhoek’ta düzenlenen ilk dağıtım töreni, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
WIC Başkanı Salmaan Jacobs törende yaptığı konuşmada, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her zaman olduğu gibi bugün de yanlarında durarak kendilerini desteklediğini, tok olanın aç olanın halinden anlaması gereken bu kutsal ayda ve içerisinden geçtiğimiz bu zor süreçte TİKA, yardımlarını Müslüman kardeşlerimize ulaştırdığı için çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.
TİKA Koordinatörü Özlem Güvenç ise, “Türkiye, din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin her zaman her yerde yardıma ihtiyacı olanların az ya da çok yanında olduklarını, Müslüman alemi için paylaşım ayı olan Ramazan ayında, biz de kendi imkanlarımızı Müslüman kardeşlerimizle paylaştığımız için çok mutluyuz” dedi.
Dağıtım töreni dua ve teşekkür ile son buldu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
2020 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ’’Türkiye’nin tehditlere boyun eğerek, Doğu Akdeniz’deki haklarından geri adım atmasını ummak boş bir beklentidir. Türkiye olarak Doğu Akdeniz yetki alanları ile ilgili tavrımızı gerek açıklamalarımızla, gerekse sahadaki faaliyetlerimizle net bir şekilde ortaya koymaktayız” dedi.
22.11.2019
Öğretmenler ara tatilde etkinliklere devam ediyor
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl ilk defa yapılan "Ara Tatil" dönemini fırsata çeviren öğretmenler çeşitlik etkinlikler ile bir araya geldi.
22.11.2019
Kartallı girişimciler sertifikalarını aldı
Kartal Belediyesi ve KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) iş birliğinde düzenlenen eğitimler kapsamında girişimcilik eğitimini tamamlayan Kartallılar, girişimcilik sertifikalarını aldı.
22.11.2019
DeFacto’dan doğa dostu koleksiyon
DeFacto, soğuk kış günlerinde kadın, erkek ve çocuklar için doğa dostu koleksiyonunu beğeniye sundu. Sürdürülebilir çevre bilincine katkı sunan yeni koleksiyonda sweatshirtler, jean pantolon ve ceketler ile hırkalar ve body’ler yer alıyor.
22.11.2019
Toprak Razgatlıoğlu:
Dünya Superbike Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil eden milli motosikletçi Toprak Razgatlıoğlu, "Seneye çok güzel işler yapacağım. Tek hedefim, Dünya Superbike Şampiyonası’nda şampiyon olmak" dedi.
22.11.2019
KOAH’lılar hastalıklarını bilmiyor
Toplum tarafından bilinmediği için tanısının doğru konması mümkün olamayan KOAH’ta (Kronik tıkayıcı akciğer hastalığı) her 10 hastadan sadece biri hastalığını biliyor.
22.11.2019
BURUN UCU PROBLEMLERİNE DİKKAT
SALGIN DÖNEMİNDE TÜRKİYE’NİN AKCİĞER TARAMASI YAPILDI
KALİTESİZ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANMAK, HİÇ KULLANMAMAKTAN DAHA ZARARLI
SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİ HİZMETE AÇILIYOR
BAKAN KOCA: "ÖLÜM ORANLARI DA ANKARA’NIN BAŞARISINI ORTAYA KOYUYOR"
BÖCEKLERDEN KORONA VİRÜS GEÇER Mİ
TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜSTEN SON 24 SAATTE 34 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 4 BİN 431 KİŞİ OLDU. BUGÜN 21 BİN 43 TEST YAPILIRKEN BİN 35 KİŞİDE YENİ VAKA GÖRÜLDÜ, BİN 286 KİŞİ DE İYİLEŞTİ.
MS HASTALARINA COVİD-19 UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 11 SEKTÖRE YÖNELİK DAHA YENİ REHBER
TÜRKİYE KORUYUCU TIBBİ MALZEMEDE KÜRESEL OYUNCU OLMA YOLUNDA
SAĞLIK ÇALIŞANLARI, SAĞLIK İÇİN ÇALIP SÖYLEDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 29 CAN KAYBI, 987 YENİ VAKA”

EN ÇOK OKUNANLAR