Gençler sokağa çıkma izninde soluğu Taksim’de aldı
İstanbul’da sokağa çıkma iznini değerlendiren 15-20 yaş arası gençler soluğu Taksim’de aldı.

22 Mayis 2020 - 13:15:04

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
İstanbul’da sokağa çıkma iznini değerlendiren 15-20 yaş arası gençler soluğu Taksim’de aldı.
Korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında 20 yaş altı gençlerin sokağa çıkması kısıtlanırken, normalleşme adımları çerçevesinde 15-20 yaş arasındaki gençlere bugün 11.00-15.00 saatleri arasında sokağa çıkma izni verildi. Gençler 4 saatlik izinlerini değerlendirmek için 11.00’den itibaren dışarı çıkmaya başladı. Gençler İstanbul’un en gözde meydanlarından biri olan Taksim ve İstiklal Caddesi’nde serin havaya rağmen maskeleri ve sosyal mesafeye uyarak dolaştı.
Arkadaşıyla birlikte dövme malzemeleri almak için çıktığını söyleyen Ömer Çelik, “Buraya 4 saatlik izni değerlendirmeye geldik. Dövme malzemeleri almaya geldik. Dövmeci arkadaşımla birlikte geldim. Malzeme alacağız. Hava soğuk ama yapacak bir şey yok. Dışarı çıkmayı özledik. Taksim şu an boş“ diye konuştu.
Koronadan dolayı evde durmaktan sıkıldığını dile getiren 20 yaşındaki Furkan Aydemir, “20 yaşındayım. 4 saatlik izinde arkadaşla beraber buluştuk. Biraz hava almak için Taksim’e geldik. Bu izin bizim için güzel oldu. Geziyoruz şu anda. Hava soğuk ama koronadan dolayı evde durmaktan sıkıldık. Biraz dolaşıp eve gideceğiz“ dedi.

“Geçen hafta değerlendiremedik, bu hafta çıkıp biraz gezelim dedik”
Evde sıkıldığını söyleyen 19 yaşındaki Yaşar Cesur ise, “Geziyoruz. Karantinada canımız sıkılıyor. Bizim de ihtiyaçlarımız vardı. Onları karşılıyoruz 4 saat içinde. Güzel oldu bizim için. Geçen hafta değerlendiremedik. Bu hafta çıkıp biraz gezelim dedik. Hava soğuk ve biraz ıslandık. Şimdi ısınacak bir yer arıyoruz. Evde çok daraldık, sıkıldık. Sağlık Bakanımızdan da Allah razı olsun. Taksim de eskisi kadar dolu değil“ şeklinde konuştu.

“Dışarı çıkmayı özlemişim”
4 saatlik izinden memnun olduğunu belirten 19 yaşındaki Kübra Korkmaz,“Bugün 4 saatliğine yasağımız kalktı. Biz de arkadaşla çıkıp gezelim dedik. Mağazalara baktık. Açık olanlara girdik. Dezenfektanlarımızı kullandık. Hava zaten bozuktu. Yeni yeni açıldı. Şimdi yemek yemeye gideceğiz. 4 saatlik izinden memnunum. Özlemişim dışarı çıkmayı. Bayağı iyi oldu. Umarım en kısa zamanda bu korona biter“ dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, Güney Kore’de ilk kez ürünlerini sergileyecek
Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), Güney Kore’de gerçekleştirilecek Seul Uluslararası Havacılık ve Savunma Fuarı’na katılarak ilk kez ürünlerini sergileyecek.
14.10.2019
Enver Yücel: “Dünya ülkeleri Türkiye’ye haksızlık yapıyor”
Bahçeşehir Üniversitesi, Almanya’nın başkenti Berlin’de Berlin International University işbirliği ile “Güvenli Bölge ve Göç Paneli” düzenledi. Panelde konuşan BAU Global Başkanı Enver Yücel Türkiye’nin göç konusunda verdiği sınav ortada diyerek, “Dünya medyasını incelediğimizde Türkiye’ye büyük haksızlık yapılıyor” dedi.
14.10.2019
Meme Kanseri farkındalığı için ‘Kontrolü El’den Bırakma’ diyecekler
‘Kontrolü El’den Bırakma!’ meme kanseri farkındalık etkinliği Beşiktaş’ta yapılacak.
14.10.2019
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile sabahın ilk ışıklarına kadar yaptıkları toplantıda Barış Pınarı Harekatı’nda gelinen son durum ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi, anlık bilgiler kapsamında talimatlar verdi.
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde TSK Komuta Kademesi ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile sabahın ilk ışıklarına kadar yaptıkları toplantıda Barış Pınarı Harekatı’nda gelinen son durum ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi, anlık bilgiler kapsamında talimatlar verdi.
14.10.2019
Gebelikte kuyruk sokumu ağrısına dikkat
Op.Dr. İbrahim Rızvanoğlu, gebelikte kuyruk sokumu ağrısına dikkat edilmesi konusunda uyarılarda bulundu.
14.10.2019
EGM’den tacizci bekçi iddialarına yönelik açıklama
Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) çarşı ve mahalle bekçisinin bir kadına sosyal medya üzerinden tacizde bulunduğuna yönelik iddialara ilişkin basın açıklaması yaptı.
14.10.2019
SAĞLIK BAKANI KOCA, AB ÜLKELERİNİN BÜYÜKELÇİLERİYLE GÖRÜŞTÜ
’’KORONAVİRÜSÜ ELLERİMİZLE YENECEĞİZ’’
NORMALLEŞME SÜRECİNDE HASTANEYE GELENLERİN SAYISI İKİ BUÇUK KAT ARTTI
“SPOR ÇEVREDEKİ VİRÜS YÜKÜNÜ ARTTIRIYOR”
FUE SAÇ EKİMİNİN SAÇLARIN DAHA DOĞAL VE GÜR OLMASINDA ETKİSİ
BAŞKENT CAMİLERİNDE HİJYEN ÖNLEMİ
PANDEMİ VE NORMALLEŞME SÜRECİNDE SEDYELERİN TEMİZLİĞİ BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR
’’DOĞAL EKMEĞİ SOFRANIZDAN EKSİK ETMEYİN’’
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN İŞ YERLERİ İÇİN AFİŞ
AŞI BİLİM KURULU, RUS TARAFIYLA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI (TÜSEB) AŞI BİLİM KURULU, KOVİD-19 AŞISI GELİŞTİRME KONUSUNDA İŞBİRLİĞİ İÇİN RUS BİLİM İNSANLARIYLA İLK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ.
GÜNEŞ ÇARPMASI HAYATI TEHDİT EDİCİ DURUMLARA KADAR VARABİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR