Ferrero Fındık’ın Kahverengi Kokarca mücadelesi sonuç verdi
Başta fındık olmak üzere dünya genelinde 300’den fazla bitki ve ürünü zarara uğratan ‘Kahverengi Kokarca’ ile ortak mücadele için Ferrero Fındık tarafından başlatılan çalışmalar sonuç verdi.

22 Mayis 2020 - 15:00:11

Çıktı Al

Yorum (0)

Reklam
Başta fındık olmak üzere dünya genelinde 300’den fazla bitki ve ürünü zarara uğratan ‘Kahverengi Kokarca’ ile ortak mücadele için Ferrero Fındık tarafından başlatılan çalışmalar sonuç verdi.
INC (Uluslararası Fındık ve Kuru Meyve Topluluğu), Ferrero Değerli Tarım ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi iş birliğiyle “Türkiye ve Akdeniz Ülkeleri Tarımı İçin Potansiyel Tehdit: Kahverengi Kokarca” başlığı ile İstanbul’da geçtiğimiz aylarda düzenlenen konferansta gündeme gelen Kahverengi Kokarca zararlısına karşı Samuray Arıcığı ile mücadele için Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan onay çıktı. ’Trissolcus Japonicus’ adı verilen Samuray Arıcığı olarak bilinen mücadeleci böcek yurt dışından ithal edilerek biyolojik savaşta kullanılacak.
Konferans, 19 Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Tuncer’in direktörlüğünde başlayıp 2 gün süren toplantıda, Torino Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Luciana Tavella, Gürcistan Fındık Birliği Başkanı Nikoloz Meskhi, Emilia Üniversitesi öğretim üyesi Dr. Lara Maistrello ve ‘kahverengi kokarca’ ile biyolojik mücadele için yetiştirilen ve Japonica da denilen Samuray aracının buluşçularından İsviçreli uzman Dr. Tim Haye’nin konuşmacı olarak katıldığı konferans yoğun ilgi görmüştü.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
2018 Kesin Hesapları kabul edildi
2018 Kesin Hesapları kabul edildi
21.12.2019
Doğu Türkistan için
İstanbul’da, Doğu Türkistan için ’Sessiz Çığlık’ yürüyüşü yapıldı. Fatih Camii’nde toplanan grup Beyazıt Meydanı’na kadar ellerinde meşale ve Türk bayraklarıyla sloganlar atarak yürüdü.
21.12.2019
2020 Merkezi Yönetim Bütçesi ve 2018 Kesin Hesap Kanun Teklifi kabul edildi
2020 Merkezi Yönetim Bütçesi ve 2018 Kesin Hesap Kanun Teklifi kabul edildi.
21.12.2019
Ankara’da yolcu otobüsü kaza yaptı en az 11 yaralı
Ankara’da yolcu otobüsü kaza yaptı en az 11 yaralı
21.12.2019
Hayvan severlerin İBB önündeki fayton eylemi gecede devam etti
Büyükada’da dolayı itlaf edilerek toprağa gömülen 81 at için hayvan severler İstanbul Büyükşehir Belediyesi Binası önünde gece nöbetine devam ediyor. Atların, fayton taşımacılığı yapmasından dolayı hastalanıp öldüğünü söyleyen hayvan severler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na tepki göstererek atlar ile taşımacılık yapılmaması gerektiğini ifade ettiler.
21.12.2019
Başkent’te otobüs kazaları: 1’i ağır 11 yaralı
Ankara’da yoğun sis nedeniyle meydana gelen 2 ayrı otobüs kazasında 1’i ağır 11 kişi yaralandı.
21.12.2019
SALGIN DÖNEMİNDE TÜRKİYE’NİN AKCİĞER TARAMASI YAPILDI
KALİTESİZ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ KULLANMAK, HİÇ KULLANMAMAKTAN DAHA ZARARLI
SANCAKTEPE ACİL DURUM HASTANESİ HİZMETE AÇILIYOR
BAKAN KOCA: "ÖLÜM ORANLARI DA ANKARA’NIN BAŞARISINI ORTAYA KOYUYOR"
BÖCEKLERDEN KORONA VİRÜS GEÇER Mİ
TÜRKİYE’DE KORONA VİRÜSTEN SON 24 SAATTE 34 KİŞİ HAYATINI KAYBEDERKEN TOPLAM CAN KAYBI 4 BİN 431 KİŞİ OLDU. BUGÜN 21 BİN 43 TEST YAPILIRKEN BİN 35 KİŞİDE YENİ VAKA GÖRÜLDÜ, BİN 286 KİŞİ DE İYİLEŞTİ.
MS HASTALARINA COVİD-19 UYARISI
SAĞLIK BAKANLIĞINDAN 11 SEKTÖRE YÖNELİK DAHA YENİ REHBER
TÜRKİYE KORUYUCU TIBBİ MALZEMEDE KÜRESEL OYUNCU OLMA YOLUNDA
SAĞLIK ÇALIŞANLARI, SAĞLIK İÇİN ÇALIP SÖYLEDİ
SAĞLIK BAKANLIĞI: “SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 29 CAN KAYBI, 987 YENİ VAKA”
SAĞLIK BAKANLIĞI, SON 24 SAATTE KORONA VİRÜS NEDENİYLE 32 KİŞİNİN HAYATINI KAYBETTİĞİNİ, TOPLAM CAN KAYBININ 4 BİN 340 OLDUĞUNU AÇIKLADI. BUGÜN 24 BİN 589 TEST YAPILIRKEN, BİN 141 YENİ VAKA TANISI KONULDU. TEDAVİSİ TAMAMLANAN BİN 92 KİŞİ İSE TABURCU EDİLDİ.

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR