Turkcell şirketleri yeni normale hazırlıyor
Turkcell normalleşme sürecinde güvenli ve sağlıklı hizmet vermek isteyen işletmelere özel Dijital İş Servisleri şirketi ile uçtan uca çözümler sundu. Üretim, finans, eğitim, perakende gibi sektörlere yönelik Turkcell güvencesiyle hazırlanan termal kamera sistemleri, hava kalitesi ve sosyal mesafe ölçümü, mağaza içi müşteri sayımı gibi çözümler sayesinde risklerin en aza indirgenmesine katkı sağlanıyor.

04 Haziran 2020 - 10:45:07

Çıktı Al

Yorum (0)

Turkcell normalleşme sürecinde güvenli ve sağlıklı hizmet vermek isteyen işletmelere özel Dijital İş Servisleri şirketi ile uçtan uca çözümler sundu. Üretim, finans, eğitim, perakende gibi sektörlere yönelik Turkcell güvencesiyle hazırlanan termal kamera sistemleri, hava kalitesi ve sosyal mesafe ölçümü, mağaza içi müşteri sayımı gibi çözümler sayesinde risklerin en aza indirgenmesine katkı sağlanıyor.
Türkiye’nin Turkcell’i normalleşme sürecinde de işletmelerin yanında yer alarak salgın hastalık sonrası oluşabilecek riskleri minimize edebilmek için gerekli çözümleri tek elden sunuyor. İşverenlerin salgın hastalıklara karşı işletmelerini, müşterilerini ve çalışanlarını güvende tutmaları için geliştirilen çözümler sayesinde imza ve iş süreçleri de hızlanıyor. Turkcell güvencesiyle sunulan hızlı çözüm, kolay kurulum ve kullanım imkanı ile işletmeler, yeni normale hızla adapte olarak verimli çalışma ortamlarına geri dönüyor.
İşletme sahipleri bu çözümler sayesinde iş yerlerine riskli giriş-çıkışları termal kamera ile takip edebiliyor; giren-çıkan ve içeride olan kişi sayısını yeni yönetmeliğe uygun olacak şekilde denetleyebiliyor. Bu çalışmaların yanı sıra hava kalitesini sürekli ölçerek çalışanlara ideal sağlıklı ortam sunmak ve sosyal mesafe kontrolü ile salgın hastalıkların bulaşma riskini azaltmak da mümkün oluyor.
“Şirketlere özel yeni normale uygun yerli çözümler geliştiriyoruz”
Kurumların ihtiyaç duyduğu tüm çözümleri Dijital İş Servisleri şirketi ile tek elden sunduklarını belirten Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata şöyle konuştu: “Tüm dünyayla birlikte Türkiye’nin yaşadığı bu zorlu sürecin ardından yavaş yavaş normalleşme sürecine girdiğimiz bugünlerde şirketlerimizin ve çalışanlarının yanında olmak için çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu kapsamda güvenli ve sağlıklı iş hayatı için şirketlere özel yeni normale uygun yerli çözümler geliştiriyoruz. Kurumlardaki olası salgın hastalıklara dair alınabilecek tüm dijital önlemleri şirket, müşteri ve çalışan özelinde Turkcell’in güçlü teknolojik altyapısı üzerinden sunuyoruz. Aynı zamanda hızlı kurulum desteğimiz, eşsiz müşteri deneyimimiz, yerli yazılım ve donanımlarımız sayesinde her zaman olduğu gibi Turkcell güvencesiyle tüm şirketlerimizin yanında olmak için çalışıyoruz.”
Üretim, eğitim, perakende, sağlık, finans, lojistik, ulaşım, turizm ve enerji sektörleri ile belediyelerin ihtiyacına özel olarak geliştirdiği çözümlerle Turkcell, normalleşme sürecinde de şirketlerin ve çalışanlarının yanında oluyor. Termal kamera sistemleri, hava kalitesi ölçümü, çalışan güvenliği, çalışan izleme ve verimlilik sağlama, mağazalar için müşteri sayım ve bilgilendirme, uzaktan sözleşme ve talimat imzalama yazılımı çözümleri ile şirketler; kurumlarını, çalışanlarını ve müşterilerini salgın hastalıklara karşı etkili bir biçimde koruyabiliyor.
Turkcell Dijital İş Servisleri çözümleriyle ateş kontrolü yapılıyor; hava kalitesi anlık takip ediliyor
Ateşi yüksek personel veya müşterinin hızla tespitini yaparak müdahale etmek isteyen işletmeler için geliştirilen Termal İnsan Sıcaklığı Ölçüm çözümü, 30 ms içerisinde ateşi yüksek olan kişiyi belirliyor. Bu sayede sistem otomatik olarak birden fazla kişiyi eş zamanlı olarak tarıyor ve şüpheli kişi algılayınca sesli ve görsel uyarı çıkarıyor. Bununla birlikte Hava Kalitesi İzleme ve Uyarı Sistemi ile işletmeler anlık ortam değerlerini takip edebiliyor. Öte yandan Sosyal Mesafe Ölçümü çözümüyle de çalışanların ya da ziyaretçilerin gün içinde nerede olduğu ve kimlere temas ettiği belirlenerek anlık uyarılar gerçekleştiriliyor. Çalışma sahası içerisindeki iş güvenliği ve görev alanı kontrolünü güçlendirmek isteyen işverenler ise Personel Güvenlik Mesafesi İzleme ve Raporlama Platformu ile tüm ortam ve nesneleri gerçek zamanlı olarak izleyebiliyor, yönetebiliyor. Gerekli görülen noktalarda ise anlık uyarı sistemi ile kontrol ve müdahale imkanı bulunuyor.
Mağazaların mobil yönetimi sağlanıyor
Mağazadaki yoğunluğu takip etmek isteyen mağaza yetkililerinin tercih edebileceği Mağazalar İçin Müşteri Sayım ve Bilgilendirme Sistemi, mağaza içerisindeki müşteri sayısını, giren ve çıkan kişileri sayarak net olarak sunuyor. Ayrıca müşteriler mağaza durumlarını mobil olarak veya mağaza önündeki ekranlardan da takip edebiliyor. Uzaktan çalışma döneminde çalışanların iş gücü üretkenliğini anlık olarak takip etmeyi sağlayan Çalışan İzleme ve Verimlilik Yönetimi uygulaması ile işverenler, çalışanların bilgisayarda yaptığı işlemleri sınıflandırabiliyor, hangi konularda ne kadar çalıştığını ölçümleyebiliyor. Bulut tabanlı kullanıcı etkinliği izleme yazılımı olan bu sistem, kuruluşların daha üretken, güvenli ve uyumlu olmasını sağlıyor. Bu dönemde sözleşme imzalatmakta zorlanan işverenler için Uzaktan Sözleşme ve Talimat İmzalama Yazılımı ile müşterilere evrakları göndermek ve onlardan imza almak mümkün oluyor. Ayrıca iç evrakların imza dolaşımının tek tıkla, kanunlara uygun olarak ve hızla yapılabildiği sistemde 10 banka ile doğrudan entegrasyon sağlanabiliyor.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İBB’nin mazot tankeri beş metrelik duvardan aşağıya devrildi, faciadan dönüldü
Ümraniye’de bir araca yakıt dolduran İBB’ye ait mazot tankeri bir anda geri geri gelerek istinat duvarından aşağı devrildi. Faciadan dönülen olayda şans eseri can kaybı ya da yaralanma olmadı.
28.01.2020
DoctorZen Medikal Direktörü Zengin, saç ekiminde  ‘Fiber Fue’ yöntemini anlattı
Son dönemlerde artan saç ekim operasyonlarında gelişmiş doku nakli yöntemi dikkat çekiyor. Saç ekim merkezi direktörü İsmail Zengin, kendisinin geliştirdiğini belirttiği gelişmiş doku nakli olarak tanımlanan ‘Fiber Fue’ yöntemini anlattı.
28.01.2020
Barış Alıcı, Westerlo’ya kiralandı
Fenerbahçe, Rizespor’da kiralık olarak forma giyen oyuncusu Barış Alıcı’nın geçici transferi konusunda Belçika ekibi Westerlo ile 1 buçuk yıllığına anlaşmaya varıldığını açıkladı.
28.01.2020
Başkent’te kaçak kazı yapılan 6 kişi yakalandı
Ankara’nın Sincan ve Bala ilçesinde kaçak kazı yaptığı tespit edilen 6 kişi yakalandı.
28.01.2020
(Özel haber) Mustafa Şahin:
Kırkpınar Yağlı Güreşleri eski ağası Hüseyin Şahin’in vekilliğini yapmış olan Mustafa Şahin, Erbaa’da geleneksel olarak düzenlenen yağlı güreşlerin isminin Hüseyin Şahin olarak değiştirilmesi için çalıştıklarını söyledi.
28.01.2020
MSB:
MSB: "AFAD koordinesinde deprem bölgesinde faaliyet yürütecek 76 mühendisin TSK’ya ait bir uçak ile Elazığ’a intikali sağlandı".
28.01.2020
SAĞLIK BAKANI KOCA: “HASTALIĞIN GÜNDEMDEN DÜŞMESİ MEVCUT ŞARTLARDA MÜMKÜN GÖRÜNMÜYOR”
SAĞLIK BAKANI KOCA: “ŞU DÖNEMDE OKULLARIN AÇILMAMASINA YÖNELİK BİR YAKLAŞIMIMIZ OLMADI”
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “CİZRE ÖZELİNDE, BEN ŞAHSEN ÇOK YAKIN TAKİPTEYİM. İSTİSMAR EDİLME KONUSUNUN AÇIK OLDUĞUNU DÜŞÜNEREK, SORUNUN OLUP OLMADIĞI KONUSUNDA YAKIN TAKİPTEYİM. SAĞLIK KURULUŞLARIMIZIN DA BU ANLAMDA EKSİKLERİNİ TAMAMLAMA NOKTASINDA GAYRET İÇİNDE OLDUĞUMUZU, SAĞLIK KURULUŞLARIMIZIN DA İHTİYAÇLARI KARŞILAYAMAYACAK DURUMDA OLMADIĞINI SÖYLEYEBİLİRİM. DAHA YAKIN BİRLİKTELİKLERİN, SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERLE VAKA SAYILARININ DAHA DA ARTTIĞINI GÖRÜYORUZ. ENDİŞE EDİLDİĞİ GİBİ BİR DURUM YOK."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: "(DEZENFEKTAN KULLANIMI VE SATIŞIYLA İLGİLİ) GELİŞİ GÜZEL HERKESİN SATIŞ YAPTIĞI BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL. UYGUNLUĞUNA İZİN VERDİĞİMİZ DEZENFEKTANLAR DIŞINDA KULLANIM ASLA SÖZ KONUSU OLMAMALI. DEZENFEKTANLARI DA TABİİ Kİ ÖLÇÜLÜ KULLANMAK GEREKİYOR. SÜREKLİ BİR KULLANIM VE CİLT RAHATSIZLIĞI SÖZ KONUSU İSE VATANDAŞIMIZIN TEDBİRLİ OLMASINDA FAYDA VAR."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “OKULLARIN AÇILMASINDA DAHA ZAMANIMIZ VAR. BİLİM KURULUNDA BU KONU GÜNDEME GELMEDİ. BUNU SALGININ SEYRİ BELİRLER. OKULLARIN AÇILMAMASINA YÖNELİK HERHANGİ BİR YAKLAŞIMIMIZ OLMADI."
SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “(65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLARIN SABAH SAAT 10.00 İLE 20.00 SAATLERİ ARASINDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASININ KALDIRILMASIYLA İLGİLİ) BÜYÜKLERİMİZLE İLGİLİ KISITLAMANIN DEVAM ETMESİ GEREKTİĞİNİ BİLİM KURULU ÖNERİ OLARAK SÖYLÜYOR. ÖZELLİKLE VEFAT EDENLERİN, YOĞUN BAKIM VE ENTÜBE OLAN HASTA SAYIMIZIN YAŞ ORTALAMASININ GİDEREK ARTIĞINI GÖRÜYORUZ. GENÇLERİN SERBESTLİKLERİYLE BU VİRÜSÜ DAHA RAHAT TAŞIDIĞINI GÖRÜYORUZ. KISITLAMANIN DEVAMINDAN YANAYIZ. DÜĞÜNLER İÇİN DE BİLİM KURULU’NUN ÖNERİSİ OLMUŞTU. "
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “TAŞIYICILIK ORANI YÜZDE 0,24. BUNUNLA BİRLİKTE BİZ ANTİKOR TARAMASI DA YAPIYORUZ. BU TARAMADA DA KORUYUCULUK YÜZDE 0,81. BU 132 BİN KİŞİDE OLAN SON DURUM. 153 BİN KİŞİ İÇİN DE ÇALIŞMA GELECEK HAFTA İTİBARİYLE BİTMİŞ OLUR. DAHA NET KONUŞABİLİRİZ. ŞU AN İÇİN TAŞIYICILIĞIN DA, KORUYUCULUĞUN DA YÜKSEK OLMADIĞINI SÖYLEYEBİLİRİZ."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “AVRUPA SADECE SOLUNUM SIKINTISI VEYA SEMPTOMU OLAN VATANDAŞLARA SAĞLIK TARAMASI YAPIYOR. AVRUPA, BİZDE OLDUĞU GİBİ BİRÇOK ALANDA TARAMA YAPMIYOR. TEST SAYIMIZA DA DİKKAT EDERSENİZ; VAKA SAYIMIZ DÜŞMESİNE RAĞMEN 50 BİNİN ALTINA DÜŞMEDİ. AVRUPA’NIN YAPTIĞI TEST SAYILARININ DA ALTINDA OLMADIĞINI BİLİYORUZ."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “65 YAŞ ÜZERİ VATANDAŞLARI KORUMAK ANLAMINDA BİLİM KURULU GÜNDEME KONUYU TAŞIDI. FAKAT BU VAR OLAN KISITLAMALARI KORUMA YÖNÜNDEYDİ, DAHA FAZLA BİR KISITLAMA ŞİMDİLİK ÖNGÖRÜLMÜYOR. ÖZELLİKLE BÜYÜKLERİMİZİN DIŞARIDA MUTLAKA MASKELİ OLMASI GEREKTİĞİ, MESAFEYİ KORUYAMAYACAKLARI ALANLARA GİRMELERİ KONUSUNDA DİKKATLİ OLMALARI GEREKTİĞİNİ SÖYLEYEBİLİRİZ. "
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “MASKE KULLANANLARIN BİR KISMININ DİKKATLİ OLMADIĞI GÖRÜLMEKTEDİR. MASKELERİN KULLANIM SÜRELERİ SINIRLIDIR. GÜNLÜK MASKELER TEKRAR TEKRAR KULLANILMAMALIDIR."
SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA: “COVİD-19 İLE MÜCADELENİN BU DÖNEMİNDE YAPICILIĞIMIZ VE İYİMSERLİĞİMİZİ KORUMALIYIZ. SAĞLIĞIN BİR BÜTÜN OLDUĞUNU VE İHMAL EDİLEMEYECEĞİNİ UNUTMAMALIYIZ."

EN ÇOK OKUNANLAR