Suriye Bağımsız Kürt Rabıtası’ndan Afrin’deki terör saldırısına ilişkin açıklama
Suriye Bağımsız Kürt Rabıtası’ndan Afrin şehir merkezinde gerçekleştirilen bombalı terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada, “Suriye halkına ve özellikle de Kürt halkına ülkemizde istikrarlı ve kararlı bir biçimde faaliyetlerimize devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz. Suriye halkının devriminin hedeflerine, özgürlük ve hassasiyetle ulaşıncaya kadar Suriye rejiminin ve tüm ulusal ve dini terör örgütlerinin boğazında bir diken olarak kalacağız” denildi.

25 Haziran 2020 - 14:00:09

Çıktı Al

Yorum (0)

Suriye Bağımsız Kürt Rabıtası’ndan Afrin şehir merkezinde gerçekleştirilen bombalı terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada, “Suriye halkına ve özellikle de Kürt halkına ülkemizde istikrarlı ve kararlı bir biçimde faaliyetlerimize devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz. Suriye halkının devriminin hedeflerine, özgürlük ve hassasiyetle ulaşıncaya kadar Suriye rejiminin ve tüm ulusal ve dini terör örgütlerinin boğazında bir diken olarak kalacağız” denildi.
Suriye Bağımsız Kürt Rabıtası’ndan Afrin ilçe merkezinde 20 Haziran’da gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin açıklama geldi. Söz konusu saldırıya ilişkin yapılan açıklamada, “Bağımsız Suriye Kürt Rabıtası, hem siyasi olarak hem de medyada bir dizi saldırı altında iken ve hatta üyeleri suikast ve tasfiye ile tehdit edilirken, 20 Haziran 2020 tarihinde Afrin şehrindeki ofisimiz bir araba bombasıyla hedef alınarak korkak bir terörist saldırıya maruz kalmıştır. Kuzey Suriye’de masum insanları öldürmeyi ve güvenliği hedef alan, ayrıca bölgeyi istikrarsızlaştırmayı amaçlayan bu suçluların vahşeti yansıtan korkak terörist eylemlerini kınadığımız bir dönemde, ayrıca Suriye meselesi çerçevesinde Suriyeli Kürtler konusunda aldığımız cesur devrimci ve ulusal tutumlar göz önüne alındığında derneğimiz, derneğin tüm üyeleri ve her yerdeki ofisimizin terörist saldırılara hedef olduğunu çok iyi biliyoruz. Derneğimiz, Türkiye’ye karşı olan Suriye rejiminin projelerine, Suriye’deki PKK varlığına veya aralarındaki ortak projelere karşı uzun süredir sağlam ve kararlı bir duruş sergilemektedir. Buna ek olarak derneğimiz, Kürt Ulusal Konseyi’ndeki Kürt partilerinin PKK milislerinin çeşitli isimleriyle imzaladıkları anlaşmalara karşıdır. PKK ile siyasi ve askeri uzantılarının Suriye topraklarında bulunmalarına meşruiyet kazandırma girişimlerine, Suriye halkı katmanları arasında gerilimi artırma ve güç kullanmak suretiyle Suriye Cezire bölgesi halkının iradesi dışında yeni bir emri vaki durumu dikte etme girişimlerine, ayrıca bu yönde yapılan bireysel anlaşmalar ile sonuçlarına açık ve net bir şekilde karşı olduğumuzu ifade ettik. Bu anlaşmaların ulusal olmayan bir temelde ve sadece ülkelerin çıkarlarını ilgilendiren Batı himayesinde gerçekleşmesi sebebiyle Suriye halkı ve tüm bileşenleri konunun ciddiyeti ve tehlikeli sonuçları konusunda uyardık. Genel olarak Suriye halkına ve özellikle de Kürt halkına ülkemizde istikrarlı ve kararlı bir biçimde faaliyetlerimize devam edeceğimizi taahhüt ediyoruz. Suriye halkının devriminin hedeflerine, özgürlük ve hassasiyetle ulaşıncaya kadar Suriye rejiminin ve tüm ulusal ve dini terör örgütlerinin boğazında bir diken olarak kalacağız” ifadelerine yer verildi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: GENEL,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Motorinde indirim
Motorinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 16 kuruş indirime gidilecek. İndirimin 13 kuruşluk kısmı pompa fiyatlarına yansıyacak.
22.07.2019
Bakan Akar, ABD Suriye Özel Temsilcisi Jeffrey ile görüştü
ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından kabul edildi. Görüşmede, Fırat’ın doğusunda güvenli bölge tesisi ile DEAŞ’la mücadele başta olmak üzere Suriye’de son dönemde yaşanan gelişmeler ele alındı.
22.07.2019
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: “(Özbekistan ile) İkili ticaret hacmimiz 900 milyon dolara ulaşmıştır”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Özbekistan ile Türkiye’nin ticaret hacminin bu yılın ilk 5 ayında 900 milyon dolara ulaştığını belirterek, "Bu yılın sonunda ise ticaret hacmimizin 2 milyar dolar seviyesine ulaşacağına inancımız tamdır ve çalışmalarımız bu yöndedir. Orta vadede bu rakamı 5 milyar dolara taşıma hedefimiz doğrultusunda yarın gerçekleştirilecek Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı’nın oldukça önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.
22.07.2019
Dışişlerinden UAEA Genel Direktörü Amano için taziye mesajı
Dışişleri Bakanlığı, vefat eden Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (UAEA) Genel Direktörü Yukiya Amano için taziye mesajı yayımladı.
22.07.2019
Karaca çay bahçesinde görüntülendi
Rize’nin Pazar ilçesinde sabah saatlerinde çay bahçesine giren boz ayının ardından Güneysu ilçesi İslahiye köyünde çaylığa giren karaca herkesi şaşırttı.
22.07.2019
Şehit ailelerinden Hafıza 15 Temmuz Müzesi’ne duygusal ziyaret
15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olan vatandaşların aileleri, Hafıza 15 Temmuz Müzesi’nde bir araya geldi. 15 Temmuz Derneği ile birlikte müzeyi ziyaret eden şehit aileleri duygu dolu anlar yaşadı.
22.07.2019
DÜNYA LİTERATİRÜNE GİREN ÖMER ÖZKAN BEBEKTE ÜREME TIBBINDAKİ BÜTÜN YENİLİKLER TAKİP EDİLDİ
YURT DIŞINA ÇIKIŞLARDA PCR TESTİ İSTENEN VATANDAŞLAR İÇİN TEST ÜCRETİ BELLİ OLDU
"DİYABET, KORONAVİRÜS SEMPTOMLARINI ŞİDDETLENDİRİYOR"
SAĞLIK BAKANLIĞI: "SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 19 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ"
SAĞLIK BAKANI KOCA, ABD TİCARET ODASI TOPLANTISINA KATILDI
DR. BÜKÜŞOĞLU: "KÖK HÜCRELER ÜZERİNDE BÖYLESİNE ETKİLERİ OLMASI ŞAŞIRTICI VE SÜRPRİZ"
MEHMET HANİFİ KUTLAR: "OZON TEDAVİSİ, KANDAKİ OKSİJEN MİKTARINI ARTTIRDIĞINDAN VÜCUDU HIZLI BİR ŞEKİLDE YENİLER"
(ÖZEL) PANDEMİ SÜRECİNDE KIRMIZI ET TÜKETİMİ NASIL OLMALI
BAKAN KOCA: ”(VİRÜSÜN YAYILMA HIZI AZALDI) KULAKTAN KULAĞA YAYILAN BU KANI YANLIŞTIR”
SAĞLIK BAKANLIĞI: "SON 24 SAATTE KORONA VİRÜSTEN 21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ"
“PANDEMİDEN KORUN” PROJESİ SİNCAN’DAN BAŞLIYOR
GUATR AMELİYATI İLE İLGİLİ MERAK EDİLEN NOKTALAR