MHP Başkanı Bahçeli: "Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nin yaşaması için bizden fedakarlık bekleniyorsa yapacağız"
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nin yaşaması için bizden fedakarlık bekleniyorsa yapacağız" dedi.

02 Temmuz 2019 - 13:00:10

Çıktı Al

Yorum (0)

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi’nin yaşaması için bizden fedakarlık bekleniyorsa yapacağız" dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) grup toplantısında 31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimleri hakkında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Seçim sonuçlarını Gezi Parkı olaylarının halkası gibi görenler Türkiye’ye pusu kuranlardır" diyerek Cumhuriyet Halk Partisi’ne yüklendi. 31 Mart seçimlerinde sandıktan çıkan oyun önemine vurgu yapan Bahçeli, "31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’ne derin anlamlar yüklemiş, her ortamda seçimle ilgili stratejik analiz ve yorumlarımızı samimiyetle ifade etmiştim. Demiştim ki, zillet ittifakı tutunacağı bir dal bulursa 31 Mart’tan sonra bir kez daha sistem tartışması başlatacak, parlamenter sistem çığırtkanlığının dozajını arttıracak. Bu nedenle 31 Mart seçimi önemliydi, sandıktan çıkacak sonucun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne müzahir olması elzemdi. Mahalli idareler yönetimleriyle merkezi yönetim arasında gerilim ve çelişkinin olmaması toplumsal huzur, devlet hayatındaki düzen ve denge açısından önemliydi. Başını CHP’nin çektiği zillet ittifakının büyükşehir belediyelerindeki mevzi kazanımları dikkate alıp Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni hedef alması ne kadar isabetli bir öngörüde bulunduğumuzu açıkça göstermektedir. Nitekim haklı çıktık. Çünkü biz bunların cibilliyetlerini ve ciğerlerini biliriz. Kafalarının arkasındaki sinsi ve gizli hesapları zamanında görür, değerlendirir, deşifre ederiz. Bunlar maya ve meşreplerinin gereği neyse onu yapmaktadır. Bir kez olsun bizi yanılttıkları da vaki değildir” ifadelerini kullandı.
CHP’nin Gezi Parkı olaylarının içinde olduğunu söyleyen Bahçeli, “Özellikle 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminden sonra yeni hükümet sistemine yönelik denetimli itirazların yükselip sanal tepkilerin çoğalması bir senaryonun tedavülüne işarettir. 23 Haziran sonuçlarını Gezi Parkı’nın bir halkası görenler Türkiye’ye pusu kuran mihraklardır. Bu mihrakların meselesinin dört-beş ağacın sökülmesi, yeşilin ve çevrenin kirletilmesi olmadığı çok nettir. CHP zihniyeti Gezi Parkı komplosunun içindedir, bir kez daha yeşermesi için ortam kollamaktadır. 7-8 Ekim olaylarının aktif ve cani provokatörleriyle aynı çizgidedir. Mehmetçiğe kurşun sıkanlarla aynı yolun yolcusudur” şeklinde konuştu.
MHP Genel Başkanı Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:
“Geçtiğimiz hafta İdlib’teki gözlem noktalarımıza ateş açan ve bir kahramanımızı şehit edip üçünü yaralayan Esad rejimine sıcak ve dostanedir. Bu vesileyle geçen hafta ebediyete uğurladığımız kahramanlarımızla birlikte bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize şifalar diliyor, hepimizin başı sağolsun diyorum. Türkiye’nin kuyusunu kazmak için sıraya girenler yeni hükümet sistemini gözden ve gönülden düşürmenin peşindedir, bunun için de fitne-fesat üretimini hızlandırmışlardır. Görüşümüz bellidir, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin gelişmesi ve güçlenmesi için atılacak samimi ve dürüst adımların sonuna kadara yanındayız, arkasındayız. Ancak yeni hükümet sistemini birinci yılı bile dolmadan tahrip ve tahrif etme girişimleri Türkiye düşmanlarına zeytin dalı uzatmak, onlara el sallamak, karşılarında selam durmaktır. AK Partili bazı yöneticilerin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin eğer varsa aksayan yönleriyle ilgili kendi aralarında değerlendirme yapmaları doğaldır, ne var ki bunu kamuoyu önünde dile getirmeleri CHP’nin değirmenine su taşıyacaktır ve yanlıştır. Milliyetçi Hareket Partisi’nin buna rızası ve onayı yoktur. Tarafımız bellidir, o da Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milletidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yaşaması için eğer bizden fedakârlık isteniyorsa mutlaka yapacağız, mücadele bekleniyorsa seve seve yerine getireceğiz. Sözümüzden caymayacağız, duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Biz ağzımızla konuşur, beynimizle düşünür, aklımızla kavrar, sevgimizle kucaklar, gönlümüzle coşar, yüreğimizle inanırız. İnandığımızı söyler, sonu ölüm de olsa dönmeyiz. Bayrağımızla gururlanır, şehidimizle ağlar, destanlarla bağlanırız. Biz Milliyetçi Hareket Partisi’yiz. Üç hilal muhteşem Türk tarihinin hatıra ve emanetidir. Ve de milli bekaya tıpkı tarihte olduğu gibi haysiyetle, hakikatle, korkusuzca sahip çıkacaktır. Her biri kutlu ceddimizin bin yıllık hükümranlığını temsil eden üç kıtayı ve üç kıtadaki beşeri kucaklaşmayı simgeleyen üç hilal, ay yıldızlı al bayrağın dalgalanması için elini de, gövdesini de taşın altına koymaktan çekinmeyecektir. Gururla sahip olduğumuz fikri ve siyasi müktesebat Türk-İslam jeopolitiğinin gerçeklerinin ve gelişmesinin eseridir, gelecekte ulaşmak istediğimiz ülkülerimiz bu sayede hayat bulacaktır. Türkiye sevdamızdır. Ülkemizi çözmek ve çökertmek için sudan bahane üretenleri, yapay sorun imal edenleri aziz milletimiz bilmekte ve görmektedir. Sistem tartışmaları demokratik vasıtalarla bitmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni yozlaştırma çabaları ülkemize ihanettir."
23 Haziran seçimlerinin ardından CHP’nin fırsatçılık yaptığını ifade eden Bahçeli, “Parlamenter sistemle geldiğimiz yer bellidir, yaşadığımız tramvalar bilinmektedir. Özellikle 23 Haziran seçimine dayanarak, Türk siyasal kültüründe restorasyon ve reformasyon süreçleri başladı demek, bu yolla yeni sistemi yargılamak art niyetliliktir, akıl noksanlığıdır. 31 Mart ve 23 Haziran’da yalnızca mahalli idareler seçilmiş ve belirlenmiştir. CHP’nin fırsatçılık yapması, fikirsiz ve faziletsiz İP’in ve diğerlerinin bu fırsatçılıktan menfaat ummaları gafilliktir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin kararıdır. Egemenlik kayıtsız şartsız Türk milletinindir. Bu gerçeğin inkarı asla söz konusu edilemeyecektir. Egemenliğin sahibi aziz milletimiz 16 Nisan 2017’de kat’i sözünü söylemiştir. Bizim sözümüz Türk milletinin sözüdür. Bu söz yere düşmeyecek, Türkiye geriye sarmayacak, eskiye dönmeyecektir” diye konuştu.
KAYNAK: İHA

Etiketler: POLİTİKA,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
İstanbul ve Bursa’da eş zamanlı hırsızlık operasyonu
Tuzla ve Esenyurt ilçelerinde girdikleri iş yerlerinden para ve değerli eşya çalan şahıslar, İstanbul ve Bursa’da yapılan eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. Gözaltına alınan 6 kişiden 5’i tutuklanırken, hırsızlık anları güvenlik kamerasına yansıdı.
16.09.2019
Minik şampiyonlar ödüllerini Başkan Aydıner’den aldı
Bayrampaşa Belediyesi ve Bosna Sancak Kültür ve Dayanışma Derneği Gençlik kolu işbirliğiyle ‘Uyuşturucuya Değil, Spora Bağlan’ sloganıyla düzenlenen 3x3 Basketbol Turnuvası’nın birincileri ödüllerini Bayrampaşa Belediyesi Başkanı Atila Aydıner’in elinden aldı.
16.09.2019
Eyüpsultan’da 14 bin kişiye aşure dağıtıldı
Eyüpsultan‘da Muharrem ayı etkinliği kapsamında 14 bin kişiye aşure dağıtıldı.
16.09.2019
Neslican Tay için hastaneden açıklama
Yoğun bakıma alınan Neslican Tay için tedaviye alındığı hastaneden açıklama yapıldı. Açıklamada tedavi sürecine yakından izlenerek devam edildiği belirtildi.
16.09.2019
Ayder Yaylası salıncakların ardından çöplerden de temizleniyor
Rize’de 1 Eylül itibariyle salıncaklardan temizlenen Ayder Yaylası bu kez halkın da katılımı ile çöplerden temizlendi.
16.09.2019
Bakan Kasapoğlu’ndan Cenk İldem’e tebrik
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Dünya Güreş Şampiyonası’nda bronz madalya kazanan milli güreşçi Cenk İldem’i kutladı.
16.09.2019
OBEZİTE AMÜ’DE MASAYA YATIRILDI
GENÇ BAKIŞLARA GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ İLE KAVUŞUN
"KENDİNİZİ KANSIZ BIRAKMAYIN, KAN ALMA İHTİMALİNİZİ AZALTIN"
TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA DENİZLİ’YE ’SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT
RİZE’DEN HAVALANAN AMBULANS HELİKOPTER GÜMÜŞHANE’YE HASTA NAKLETTİ
EKLEM KİREÇLENMESİ ’YALNIZLIĞA’ NEDEN OLUYOR
KİLO PROBLEMİ OLAN KİŞİLER MUTLAKA KAHVALTI YAPMALI
DİŞ PROBLEMLERİNE İMPLANT İLE SON VERİLİYOR
"HER 6 ERKEKTEN BİRİNDE PROSTAT KANSERİ GELİŞME RİSKİ VAR"
(ÖZEL) UZMAN DOKTORDAN ASİT YAĞMURLARINDAN KORUNMANIN YOLLARI
RİZE’DE ÖĞRENCİLERİN BİLEKLİK YAPARAK ELDE ETTİKLERİ 7 BİN 800 TL’LİK GELİR LÖSEMİ HASTALARINA GÖNDERİLDİ
GAZİ ÜNİVERSİTESİNDE EXCİMER LAZER ÜNİTESİ AÇILDI

SON DAKİKA GELİŞMELERİ

EN ÇOK OKUNANLAR