(Özel) 1.5 yaşındaki lösemi hastası Hasan için bir ilçe seferber oldu
Pendik’te lösemi hastası 1.5 yaşındaki Hasan Duran’a uygun iliğin bulunabilmesi için ailesi ve sevenleri seferber oldu. 3 aydır kemoterapi tedavisi gören küçük Hasan için Pendik’teki Kaynarca Merkez Camiinde Kızılay’ın desteğiyle kan verme çadırı kuruldu. Küçük Hasan’a umut olmak isteyen çocuğun ailesi, sevenleri ve birçok vatandaş burada kan bağışında bulundu.

09 Temmuz 2019 - 09:30:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Pendik’te lösemi hastası 1.5 yaşındaki Hasan Duran’a uygun iliğin bulunabilmesi için ailesi ve sevenleri seferber oldu. 3 aydır kemoterapi tedavisi gören küçük Hasan için Pendik’teki Kaynarca Merkez Camiinde Kızılay’ın desteğiyle kan verme çadırı kuruldu. Küçük Hasan’a umut olmak isteyen çocuğun ailesi, sevenleri ve birçok vatandaş burada kan bağışında bulundu.
Pendik’te yaşayan ve lösemi hastası olan 1.5 yaşındaki Hasan Duran için ailesi ve sevenleri seferber oldular. 3 aydır kemoterapi tedavisi gören küçük çocuğa annesi, babası, kardeşleri, amcası ve dayısının ilikleri denense de uyum sağlanamadı. Bunun üzerine aile, Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören küçük Hasan’a uygun iliğin bulunması için sosyal medyada kampanya başlattı. Başlattıkları kampanya ile aile, vatandaşları kan bağışlamaya çağırarak küçük Hasan’a diğer lösemili çocuklara umut olmaya davet etti. Pendik Çamçeşme Mahallesindeki Kaynarca Merkez Camiinde kurulan Kızılay kan verme çadırına küçük çocuğun ailesi, akrabaları, sevenleri ve çok sayıda vatandaş gelerek kan bağışında bulundu. Ayrıca kan bağışında bulunan vatandaşlar, küçük Hasan ve daha nice lösemi hastası çocuğa umut olmak için herkesi kan bağışlamaya davet etti.
Lösemi hastası küçük Hasan’ın babası Bekir Duran, “Oğlum Hasan ve tüm lösemili çocuklar için bugün kök hücre ve kan bağışı yapan bütün eş dost, sivil toplum kuruluşu, bütün arkadaşlarıma, duyarlı oldukları ve bu zor günlerimizde yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum. Kızılay’a ve bağlı kuruluşlarına teşekkür ediyorum. İnşallah iyi sonuçlar alırız, kendi çocuğum ve tüm lösemili çocuklar için” dedi.
Baba Bekir Duran’ın arkadaşı Murat Baki, “Arkadaşımızın çocuğu lösemi hastası, ona kök hücre bağışında bulunmaya geldik. Gelmişken de vatandaşlık görevi olarak kan bağışında bulunmaya geldik. Herkesi kan bağışına davet ediyoruz” diye konuştu.
İbrahim Yektaş, “Bekir kardeşimizin lösemi olan oğlu için geldik buraya. Yaşı tutan arkadaşlar kök hücre için donör oldular. Biz yaşı tutmayanlar Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunduk. Bekir kardeşimiz de İnşallah çocuğu için bir donör bulunur, onu da tekrardan hayata bağlarız” şeklinde konuştu.
Lösemi hastası yeğeni için kan bağışında bulunan İlyas Turhan, “Gördüğümüz kadarıyla kalabalık çok iyi, sosyal medyada kampanyalar duyuruldu. Bizimle beraber olan, dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Engelli gençler müzik ve dans ile engellere çengel attı
Ankara Medicana Hastanesinde ‘Dünya Engelliler Haftası’ kapsamında Çengel Atölyesi gençleri mini bir konser verdi.
15.05.2019
Kornea naklinde bekleme süresi kısalıyor
Organ bağışı bilincinin artması ve teknolojinin ilerlemesiyle Türkiye’de kornea bekleme süreleri minimum üç aya indi.
14.06.2019
“İhmal edilen baş ağrısı beyin kanamasına neden olabilir”
Baş ağrılarında bölgesel değişikliklerin yüksek tansiyon belirtisi olabileceğini söyleyen Nöroloji Uzmanı Dr. Selen Gür Özmen, “İhmal edilen baş ağrısı beyin kanamasına yol açabilmektedir” dedi.
03.07.2019
Ramazan ayında oruç süresinin uzun olması dengeli beslenmenin önemini artırıyor. İçim Türkiye Kalite Müdürü Şenay Avcu, sağlıklı bir Ramazan ayı için hem iftar hem de sahur sofralarında süt, peynir ve yoğurdun eksik edilmemesi önerdi.
13.05.2019
İki yaş altındaki çocuklarda havuz riskli
Yaz aylarında artan havuz kullanımı konusunda ailelerin en çok merak ettiği sorular hakkında bilgi veren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Shahın Guliyev, birçok kişinin kullandığı ortak alanlar olması açısından ne kadar dezenfekte edilirse edilsin havuzların enfeksiyona sebep olduğunu ve bu nedenle iki yaşından küçük çocukların havuza girmesini önermediklerini belirtti.
21.06.2019
Meyan kökü sindirim sistemine faydalı
Sindirim sistemi besinlerin sindirildiği ve emildiği sağlımızı etkileyen en önemli sistemdir. Sağlığımızı en iyi şekilde sürdürebilmemiz ve bütün vücut fonksiyonlarımızı yerine getirebilmemiz tükettiğimiz besinlerden en yüksek faydayı sağlamakla olmaktadır. Sindirim sistemimiz ile ilgili rahatsızlıklar ise bizim hem besin tüketimimizi, hem sağlığımızı olumsuz etkilemektedir.
16.05.2019
ECZACILIK SÜREKLİ GELİŞİM GEREKTİREN BİR MESLEK DALI
“TENS MASTER” CİHAZI İLE AĞRI TEDAVİSİNDE BÜYÜK DESTEK
TERAPÖTİK AŞI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
"YENİ DOĞAN BEBEKLERDE OLUŞAN BEYİN ANOMALİLERİ KALICI HASARLARA YOL AÇABİLİR"
BEBEĞİNİZ AĞLADIĞINDA YANINA GİDİN
YAZ GELDİ, AYAK VE AĞIZ HASTALIKLARINA DİKKAT
DR. UMUT ŞİMŞEK : ”TÜRKİYE DİŞ SAĞLIĞINDA DÜNYANIN CAZİBE MERKEZİDİR”
SAĞLIK BAKANI KOCA: “2 AYLIK ELİF’İN AMELİYATI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”
İLTİHAPLI EKLEM ROMATİZMASI: ROMATOİD ARTRİT
BESLENMEDE EFSANELER VE GERÇEKLER
PROF. DR. ENER ÇAĞRI DİNLEYİCİ: “HEDEF SAĞLIKLI MİKROBİYOTA”
GÜNLÜK SU TÜKETİMİNE DİKKAT

EN ÇOK OKUNANLAR