(Özel) 1.5 yaşındaki lösemi hastası Hasan için bir ilçe seferber oldu
Pendik’te lösemi hastası 1.5 yaşındaki Hasan Duran’a uygun iliğin bulunabilmesi için ailesi ve sevenleri seferber oldu. 3 aydır kemoterapi tedavisi gören küçük Hasan için Pendik’teki Kaynarca Merkez Camiinde Kızılay’ın desteğiyle kan verme çadırı kuruldu. Küçük Hasan’a umut olmak isteyen çocuğun ailesi, sevenleri ve birçok vatandaş burada kan bağışında bulundu.

09 Temmuz 2019 - 09:30:10

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
Pendik’te lösemi hastası 1.5 yaşındaki Hasan Duran’a uygun iliğin bulunabilmesi için ailesi ve sevenleri seferber oldu. 3 aydır kemoterapi tedavisi gören küçük Hasan için Pendik’teki Kaynarca Merkez Camiinde Kızılay’ın desteğiyle kan verme çadırı kuruldu. Küçük Hasan’a umut olmak isteyen çocuğun ailesi, sevenleri ve birçok vatandaş burada kan bağışında bulundu.
Pendik’te yaşayan ve lösemi hastası olan 1.5 yaşındaki Hasan Duran için ailesi ve sevenleri seferber oldular. 3 aydır kemoterapi tedavisi gören küçük çocuğa annesi, babası, kardeşleri, amcası ve dayısının ilikleri denense de uyum sağlanamadı. Bunun üzerine aile, Marmara Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören küçük Hasan’a uygun iliğin bulunması için sosyal medyada kampanya başlattı. Başlattıkları kampanya ile aile, vatandaşları kan bağışlamaya çağırarak küçük Hasan’a diğer lösemili çocuklara umut olmaya davet etti. Pendik Çamçeşme Mahallesindeki Kaynarca Merkez Camiinde kurulan Kızılay kan verme çadırına küçük çocuğun ailesi, akrabaları, sevenleri ve çok sayıda vatandaş gelerek kan bağışında bulundu. Ayrıca kan bağışında bulunan vatandaşlar, küçük Hasan ve daha nice lösemi hastası çocuğa umut olmak için herkesi kan bağışlamaya davet etti.
Lösemi hastası küçük Hasan’ın babası Bekir Duran, “Oğlum Hasan ve tüm lösemili çocuklar için bugün kök hücre ve kan bağışı yapan bütün eş dost, sivil toplum kuruluşu, bütün arkadaşlarıma, duyarlı oldukları ve bu zor günlerimizde yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum. Kızılay’a ve bağlı kuruluşlarına teşekkür ediyorum. İnşallah iyi sonuçlar alırız, kendi çocuğum ve tüm lösemili çocuklar için” dedi.
Baba Bekir Duran’ın arkadaşı Murat Baki, “Arkadaşımızın çocuğu lösemi hastası, ona kök hücre bağışında bulunmaya geldik. Gelmişken de vatandaşlık görevi olarak kan bağışında bulunmaya geldik. Herkesi kan bağışına davet ediyoruz” diye konuştu.
İbrahim Yektaş, “Bekir kardeşimizin lösemi olan oğlu için geldik buraya. Yaşı tutan arkadaşlar kök hücre için donör oldular. Biz yaşı tutmayanlar Türk Kızılayı’na kan bağışında bulunduk. Bekir kardeşimiz de İnşallah çocuğu için bir donör bulunur, onu da tekrardan hayata bağlarız” şeklinde konuştu.
Lösemi hastası yeğeni için kan bağışında bulunan İlyas Turhan, “Gördüğümüz kadarıyla kalabalık çok iyi, sosyal medyada kampanyalar duyuruldu. Bizimle beraber olan, dualarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
KAYNAK: İHA

Etiketler: SAĞLIK,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Türkiye’de her gün bir bebek DMD hastası olarak doğuyor
Genetik bir hastalık olan ve erkek çocuklarda görülen DMD, ilerleyici kas erimesi ve yıkımı ile hastaların hareket kabiliyetini kaybetmesine neden oluyor.
24.08.2019
Bakanlık ebola virüsüne karşı rehber yayınladı
Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) Demokratik Kongo Cumhuriyeti’ndeki ebola salgını nedeniyle küresel acil durum ilan etmesinin ardından Sağlık Bakanlığı, halk sağlığını olası risklere karşı korumak amacıyla “Ebola Virüs Hastalığı Bilgilendirme ve Vaka Yönetim Rehberi” hazırladı.
25.07.2019
Uzmanlardan
Yaz aylarında sıvı ihtiyacının karşılanacağı en önemli içeceklerden birinin geleneksel Türk içeceği ’Ayran’ olduğu ve bol tüketilmesi tavsiyesinde bulunuldu.
12.07.2019
Güneş çarpmasını tetikleyen faktörler
İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sena İlin, yaz aylarında sıcakların da artışı ile güneş çarpmasına bağlı gelişen
29.07.2019
Hangi spor dalı, hangi sakatlığa neden oluyor
Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. Burak Önvural, spor yaralanmaları ortopedi başvurularının en büyük bölümünü oluşturduğunu söyledi.
14.05.2019
’’Bacaklardaki şiddetli ağrı derin ven trombozu habercisi olabilir’’
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Mert Dumantepe, bacaklardaki şiddetli ağrının derin ven trombozu habercisi olabileceğini söyledi.
15.10.2019
NEDEN YÜZÜMÜZ KIZARIR
TIP CAMİASINA ‘MEGA’ DERS
MEME KANSERİ ERKEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİYOR
BEYİN KANAMASI GEÇİREN KARDELEN’İN ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ
YUTMA GÜÇLÜĞÜ, BEYİN TÜMÖRÜ HABERCİSİ OLABİLİR
ORENDA KOZMETİK YURT DIŞINA AÇILIYOR
"ÇOCUĞUNUZUN HUZURSUZLUĞU KULAĞINDAN KAYNAKLANABİLİR"
YAKALANDIĞI KANSERİ KİTAPLARLA YENİYOR
TGAP KÜLTÜRÜ TRABZON’DA ANLATILDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR