’’Türk iş adamlarından Bangladeş’e daha fazla yatırım bekliyoruz’’
YAPDER, Bangladeş Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Muhammed Munir ul İslam’ı, iş adamları ve gazetecilerle buluşturdu. Toplantıda Bangladeş’deki yatırım imkanları ve fırsatlar konuşuldu.

11 Temmuz 2019 - 15:30:11

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
YAPDER, Bangladeş Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Muhammed Munir ul İslam’ı, iş adamları ve gazetecilerle buluşturdu. Toplantıda Bangladeş’deki yatırım imkanları ve fırsatlar konuşuldu.

Birçok yabancı devlet temsilcilerini Türk iş adamlarıyla buluşturan Yeni Arayışlar Girişim Platformu Derneği (YAPDER), bu defa Bangladeş Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Muhammed Munir ul İslam’ı, iş adamları ve gazetecilerle buluşturdu. ’Bangladeş Ekonomisi ve İş Birliği Olanakları Toplantısı’nda, Bangladeş’e yatırım imkanları ve yapılabilecek işler konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Başkonsolos’un yanı sıra, iş adamları ve gazeteciler katıldı.

’’Türk iş adamlarından Bangladeş’e daha fazla yatırım bekliyoruz’’
Buluşmadan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Dr. Muhammed Munir ul İslam, ’’Şu dikkatimi çekti ki; Türk iş dünyası, Bangladeş’e yönelik büyük bir ilgi gösterdi. Amacımız bu ilişkilerin ileride geliştirilerek sürdürülmesini sağlamak. Biz Türk iş adamlarından Bangladeş’e daha fazla yatırım bekliyoruz. Bunu destekleyecek alt yapı, kültür, sosyal hayat, kardeşlik ve dostluk; iki ülkenin bu yakınlıkları, yatırımı unsurları arasında yer alıyor. Biz iki ülke kardeş ülkeyiz, bunu destekleyecek tarihi konularımız var. Devletimizin kurucusu, Atamız ’Şeyh Mucibur Rahman’ın hem İzmir’de hem de Ankara’da adının belli yerlerde yer alması ve Türk devletinin kurucusu ’Mustafa Kemal Atatürk’ün adının da Dakka’da yer alması bile bu yakınlığın göstergesidir. Dolayısıyla ileriye umutlu bir şekilde bakmaya sahibiz’’ dedi.

’’Türkiye’nin ihracatını, Türkiye’nin dış ticaretini pozitif anlamda bir tık yukarıya çekmek istiyoruz’’
Celal Toprak ise şöyle konuştu: ’’Bu etkinlik, Perpa’da düzenlediğimiz bir toplantılar dizesi. Zaman zaman Türk iş adamlarını konsoloslarla ve büyükelçilerle bir araya getiriyoruz. Amacımız Türkiye’nin ihracatını, Türkiye’nin dış ticaretini pozitif anlamda bir tık yukarıya çekmek istiyoruz. Dünyadaki yeni yatırım imkanlarına ilişkin iş adamlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Bu gün Bangladeş Başkonsolos’u konuğumuzdu. Bangladeş gerçekten hem nüfusu itibari ile baktığımız da hem Türkiye ile ilişkileri itibari ile baktığımız da çok önemli yatırım imkanları içeren bir ülke. Türkiye’nin ticareti Bangladeş’te istediğimiz noktada değil, bunu daha geliştirebilir miyiz? Bunu irdeleyeceğiz. Ticaret demek zenginleşmek demek. Türkiye’nin ticaretinin artması, ticaretinin büyümesi hele de Bangladeş gibi dünyada önemli nüfus payına sahip ve Türkiye ile çok iyi ilişkileri olan bir ülkede bunun olması daha da önemli. Türk iş adamları konsolosa yeni yatırım imkanlarını sordu ve değerlendirdi. Bizlerde köprü görevi yapmaya çalışıyoruz’’.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Bakan Selçuk, TİSK 2018 Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödül Töreni’nde konuştu
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Prim teşviklerini hayata geçirdiğimiz 2004 yılından bugüne işverenlerimize yaklaşık 150 milyar liralık destek sağladık. 2018’de 1 milyon 240 bin kişi işe yerleştirildi. Bu yılın ilk 4 ayında 416 bin kişi işe yerleştirildi. Hedefimiz 2023 vizyonuyla Türkiye’yi en büyük 10 ekonomiden biri yapabilmek” dedi.
30.05.2019
Dr. Ercan Varlıbaş:
Dünyanın en zengin adamı Amazon’un sahibi Jeff Bezos’a ait olduğu iddia edilen lüks yatın Datça’ya demirlemesiyle dünyanın en zengin işadamının Türkiye’ye geldiği söylentileri arttı. Daha önce Amazon’un isim hakkı davası açtığı ve bu davanın sonucunda kazanan taraf VSY Biotechnology şirketinin Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ercan Varlıbaş, dava sürecinin uzun sürmesinden dolayı bir kayıplarının olduğu bilgisini vererek, "Jeff Bezos tabiki bu durumu bilemez, ama bize borçlu. Bu borcu Türkiye’ye yatırım yaparak kapatabilir" dedi.
11.07.2019
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve onlara çalışma disiplini kazandırmak amacıyla düzenlenecek Sosyal Çalışma Programları (SÇP) için başvuruların 25 Haziran 2019 tarihinde başlayacağını ve 4 gün süreceğini açıkladı.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, üniversite öğrencilerinin çalışma hayatıyla tanışmalarını sağlamak ve onlara çalışma disiplini kazandırmak amacıyla düzenlenecek Sosyal Çalışma Programları (SÇP) için başvuruların 25 Haziran 2019 tarihinde başlayacağını ve 4 gün süreceğini açıkladı.
25.06.2019
Strateji ve Bütçe Başkanlığı,
Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Deutsche Welle Türkçe tarafından yapılan habere ilişkin, “Bir süredir ortak bir amaç güdülerek Türkiye ekonomisi ve yürütülen ekonomi politikaları hakkında oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı operasyonun bir parçası olarak masa başında hazırlandığı anlaşılan bu haberi ve yapılma şeklini yanlış buluyoruz” açıklamasında bulundu.
25.05.2019
Bakan Pekcan Fransa’ya gidiyor
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Bakanlar Konseyi Toplantısı’na katılmak üzere 22 Mayıs’ta Fransa’nın başkenti Paris’e gidecek.
20.05.2019
Borsa günü düşüşle tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,24’lük düşüşle tamamladı.
12.06.2019
ECZACILIK SÜREKLİ GELİŞİM GEREKTİREN BİR MESLEK DALI
“TENS MASTER” CİHAZI İLE AĞRI TEDAVİSİNDE BÜYÜK DESTEK
TERAPÖTİK AŞI ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
"YENİ DOĞAN BEBEKLERDE OLUŞAN BEYİN ANOMALİLERİ KALICI HASARLARA YOL AÇABİLİR"
BEBEĞİNİZ AĞLADIĞINDA YANINA GİDİN
YAZ GELDİ, AYAK VE AĞIZ HASTALIKLARINA DİKKAT
DR. UMUT ŞİMŞEK : ”TÜRKİYE DİŞ SAĞLIĞINDA DÜNYANIN CAZİBE MERKEZİDİR”
SAĞLIK BAKANI KOCA: “2 AYLIK ELİF’İN AMELİYATI BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ”
İLTİHAPLI EKLEM ROMATİZMASI: ROMATOİD ARTRİT
BESLENMEDE EFSANELER VE GERÇEKLER
PROF. DR. ENER ÇAĞRI DİNLEYİCİ: “HEDEF SAĞLIKLI MİKROBİYOTA”
GÜNLÜK SU TÜKETİMİNE DİKKAT

EN ÇOK OKUNANLAR