’’Türk iş adamlarından Bangladeş’e daha fazla yatırım bekliyoruz’’
YAPDER, Bangladeş Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Muhammed Munir ul İslam’ı, iş adamları ve gazetecilerle buluşturdu. Toplantıda Bangladeş’deki yatırım imkanları ve fırsatlar konuşuldu.

11 Temmuz 2019 - 15:30:11

Çıktı Al

Yorum (0)

Whatsapp haber ihbar
Reklam
YAPDER, Bangladeş Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Muhammed Munir ul İslam’ı, iş adamları ve gazetecilerle buluşturdu. Toplantıda Bangladeş’deki yatırım imkanları ve fırsatlar konuşuldu.

Birçok yabancı devlet temsilcilerini Türk iş adamlarıyla buluşturan Yeni Arayışlar Girişim Platformu Derneği (YAPDER), bu defa Bangladeş Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Dr. Muhammed Munir ul İslam’ı, iş adamları ve gazetecilerle buluşturdu. ’Bangladeş Ekonomisi ve İş Birliği Olanakları Toplantısı’nda, Bangladeş’e yatırım imkanları ve yapılabilecek işler konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya Başkonsolos’un yanı sıra, iş adamları ve gazeteciler katıldı.

’’Türk iş adamlarından Bangladeş’e daha fazla yatırım bekliyoruz’’
Buluşmadan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Dr. Muhammed Munir ul İslam, ’’Şu dikkatimi çekti ki; Türk iş dünyası, Bangladeş’e yönelik büyük bir ilgi gösterdi. Amacımız bu ilişkilerin ileride geliştirilerek sürdürülmesini sağlamak. Biz Türk iş adamlarından Bangladeş’e daha fazla yatırım bekliyoruz. Bunu destekleyecek alt yapı, kültür, sosyal hayat, kardeşlik ve dostluk; iki ülkenin bu yakınlıkları, yatırımı unsurları arasında yer alıyor. Biz iki ülke kardeş ülkeyiz, bunu destekleyecek tarihi konularımız var. Devletimizin kurucusu, Atamız ’Şeyh Mucibur Rahman’ın hem İzmir’de hem de Ankara’da adının belli yerlerde yer alması ve Türk devletinin kurucusu ’Mustafa Kemal Atatürk’ün adının da Dakka’da yer alması bile bu yakınlığın göstergesidir. Dolayısıyla ileriye umutlu bir şekilde bakmaya sahibiz’’ dedi.

’’Türkiye’nin ihracatını, Türkiye’nin dış ticaretini pozitif anlamda bir tık yukarıya çekmek istiyoruz’’
Celal Toprak ise şöyle konuştu: ’’Bu etkinlik, Perpa’da düzenlediğimiz bir toplantılar dizesi. Zaman zaman Türk iş adamlarını konsoloslarla ve büyükelçilerle bir araya getiriyoruz. Amacımız Türkiye’nin ihracatını, Türkiye’nin dış ticaretini pozitif anlamda bir tık yukarıya çekmek istiyoruz. Dünyadaki yeni yatırım imkanlarına ilişkin iş adamlarımızı bilgilendirmek istiyoruz. Bu gün Bangladeş Başkonsolos’u konuğumuzdu. Bangladeş gerçekten hem nüfusu itibari ile baktığımız da hem Türkiye ile ilişkileri itibari ile baktığımız da çok önemli yatırım imkanları içeren bir ülke. Türkiye’nin ticareti Bangladeş’te istediğimiz noktada değil, bunu daha geliştirebilir miyiz? Bunu irdeleyeceğiz. Ticaret demek zenginleşmek demek. Türkiye’nin ticaretinin artması, ticaretinin büyümesi hele de Bangladeş gibi dünyada önemli nüfus payına sahip ve Türkiye ile çok iyi ilişkileri olan bir ülkede bunun olması daha da önemli. Türk iş adamları konsolosa yeni yatırım imkanlarını sordu ve değerlendirdi. Bizlerde köprü görevi yapmaya çalışıyoruz’’.
KAYNAK: İHA

Etiketler: EKONOMİ,

YORUM BIRAKIN

YORUMLAR  ( 0 Yorum )
Habere hiç yorum yapılmamış
BENZER HABERLER
Gaziantep Tanıtım Günleri 10-13 Ekim’de Maltepe’de
İstanbul Gaziantep Dernekleri Federasyonu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gaziantep Tanıtım Günleri 10-13 Ekim tarihleri arasında Maltepe Sahilinde 5’inci defa kapılarını aralayacak.
09.10.2019
Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri 19 Mayıs’ta Samsun’da açıklanacak
Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri, 19 Mayıs Pazar günü Samsun’da düzenlenecek törenle açıklanacak.
17.05.2019
Benzin ve motorine indirim geldi
Bu gece yarısından itibaren benzinin litre fiyatına 18 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 34 kuruş indirim geldi.
08.08.2019
Minikler babalarına hediyelerini elleriyle hazırlayacak
16 Haziran Babalar Günü için KidZania, hazırlıklarını tamamladı. Babalar, bu özel günde KidZania’da ücretsiz ağırlanırken hem çocuklarıyla birlikte tüm aktivitelerin tadını çıkaracak hem de 100’den fazla mesleği deneyimleyebilecek. Minik misafirler de bugüne özel olarak babalarına özel kartlar, kravat kanepeler ve uçurtmalar tasarlayacak. Ayrıca Babalar Günü’ne özel olarak baba-çocuk şut turnuvası düzenlenecek.
13.06.2019
Doğa harikası Ayder’de sis ve yağmur turistlere engel olamadı
RİZE (İHA) – Yurt içinden ve yurt dışından tatil için geldikleri Rize’de Ayder Yaylası’na çıkan tatilcilerin eğlencelerine yoğun sis ve yağmur bile engel olamadı.
08.06.2019
Eczacıbaşı Profesyonel ve Karcher’den işbirliği
Ev dışı tüketim sektörünün önemli şirketlerinden Eczacıbaşı Profesyonel yenilikçi temizlik çözümleri sunan Alman temizlik devi Karcher ile yeni bir iş birliğine imza attı. İş birliği kapsamında Eczacıbaşı Profesyonel ve sektörünün lideri Karcher güçlerini birleştirerek; işletmelerin hijyen sağlaması gereken tüm alanlarında ortak ve avantajlı çözümler sunacak.
17.10.2019
NEDEN YÜZÜMÜZ KIZARIR
TIP CAMİASINA ‘MEGA’ DERS
MEME KANSERİ ERKEKLERDE DE GÖRÜLEBİLİYOR
BEYİN KANAMASI GEÇİREN KARDELEN’İN ORGANLARI 5 KİŞİYE HAYAT VERDİ
YUTMA GÜÇLÜĞÜ, BEYİN TÜMÖRÜ HABERCİSİ OLABİLİR
ORENDA KOZMETİK YURT DIŞINA AÇILIYOR
"ÇOCUĞUNUZUN HUZURSUZLUĞU KULAĞINDAN KAYNAKLANABİLİR"
YAKALANDIĞI KANSERİ KİTAPLARLA YENİYOR
TGAP KÜLTÜRÜ TRABZON’DA ANLATILDI
ANKARA GARI PROSTAT KANSERİ İÇİN MAVİ KRAVAT TAKTI
GÖZYAŞI KANAL TIKANIKLIĞINA DİKKAT
İŞİTME ENGELLİLERİN ELLERİ, SESLERİ OLACAK

EN ÇOK OKUNANLAR