MSÜ

Milli Savunma Üniversitesi 2019 alımları hakkında merak ettiğiniz her şeyi sitemize üye olduktan sonra buraya tıklayarak sorabilirsiniz.

Alt Forum Son Konu Başlık ileti
Herkese Açık Forum Forum Özel Klasör Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi  
- Jandarma ve Sahil Güvenlik Fakültesi; 1 yılı hazırlık, 4 yılı lisans olmak üzere toplamda 5 yıl süren Güvenlik Yönetimi Lisans Programı eğitimi vermektedir.
Sgk Yazan: Admin

Tarih: 29.11.2018- 13:21  Son iletiye git 

1 2
Herkese Açık Forum Forum Özel Klasör Jandarma Meslek Yüksek Okulu ( Bursa Işıklar JAMYO)  
Ön lisans düzeyinde bilgi ve beceriye sahip, mezuniyet sonrası meslekî gelişim programlarında belirtilen eğitim ve öğretimi izleyebilecek nitelikte muvazzaf astsubay yetiştirmektedir. Meslek Yüksek Okulu teşkilatların astsubay ihtiyacını karşılamak için mesleki eğitime ağırlık verir.
Henüz yazı
bulunmamaktadır

 

0 0
Herkese Açık Forum Forum Özel Klasör Güvenlik Bilimleri Enstitüsü  
- Görevleri Öncelikle suç, güvenlik, yönetim, terör alanlarında ve ihtiyaç duyulan diğer alanlarda lisansüstü eğitim vermek Ülkemizin genel kolluk kuvvetlerinin tarihten gelen ve günümüze yansıyan teorik ve alan tecrübelerinin akademik altyapı ile buluşmasını sağlayarak yetkinliklerini arttırmak, Tespit edilen sorun alanlarında çözümler üretmek Akademisyen ve uzmanlar yetiştirmek Bilimsel araştırma, inceleme ve yayın faaliyetlerinde bulunmak gibi çalışmalar yürütür.
Güv. Bil. Enstitüsü 2018-2019 Lisansüstü Öğrenci Alacak Yazan: Admin

Tarih: 15.12.2018- 16:43  Son iletiye git 

1 1
Herkese Açık Forum Forum Özel Klasör Subay Eğitim Merkezi (SUEM)  
- Sivil Kaynaktan gelen subay adayları iki aşa malı bir eğitim sisteminden geçmektedir. Birinci aşama J. Komd. Okulu ve Eğt. Merkezi K.lığında intibak, temel eğitim ve komando eğitimini kapsamaktadır. Buradan başarı ile mezun olan subay adayları kıtalarda staj görmektedirler. İkinci aşamada ise SUEM’ K.lığında hukuk ve mesleki ağırlıklı eğitim ve öğretim görülmektedir. Yaklaşık bir aylık süre ile ilçe jandarma komutanlıklarında iç güvenlik stajı yaptırılmaktadır. Bir sene süren eğitim ve öğretim sonunda başarılı olan adaylar ‘Teğmen’ rütbesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik birliklerinde göreve başlamaktadırlar.
Henüz yazı
bulunmamaktadır

 

0 0
Herkese Açık Forum Forum Özel Klasör Astsubay Eğitim Merkezi (ASEM)  
- Sivil Kaynaktan gelen astsubay adayları; intibak eğitimi, temel eğitim, akademik eğitim, staj ve kolluk uygulamaları olmak üzere çeşitli eğitim öğretim aşamalarından geçmektedirler. Astsubay adayları bu bir yıllık eğitim-öğretim döneminde Jandarma ve Sahil Güvenlik Astsubayının sahip olması gereken mesleki eğitim ve hukuk eğitimi almaktadırlar. Müteakiben uygulamalı kolluk eğitimi ve kıt’a stajı ile öğrendiklerini pekiştiren astsubay adayları ve eğitim-öğretimin sonunda “Astsubay Çavuş” rütbesi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik birliklerinde göreve başlamaktadırlar.
Henüz yazı
bulunmamaktadır

 

0 0
Başlık Cevap Yazan Gösterim Son ileti
Herkese Açık Konu JSGA 2018-2019 Açılış Töreni 0 Admin 105 30.11.2018- 12:39
Admin   Son iletiye git
Bu bölümü 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Açık Başlık  Açık Başlık Üst Konu  Üst Konu Kilitli Başlık  Kilitli Başlık